2011 yazının merakla beklenen filmleri


Yaz aylarında vizyona giren film sayısının azalması ve kaliteli yapımlar için sonbahar ve kışın beklenmesi, klimalı sinema salonlarının cazibesini akıllardan çıkarsa da kaçırılmaması gereken bazı filmler planlarınızı değiştirebilir. 7’den 77’ye herkes için bu yaz kaçırılmaması gereken 2011 yaz filmlerine göz attık.

Kung Fu Panda 2

10 Haziran‘da vizyona girecek devam filmi olan Kung Fu Panda 2, 3 boyutlu olarak hazırlanmış bir animasyon. Jack Black, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Gary Oldman, Jackie Chan, Seth Rogen, Lucy Liu gibi tanınmış isimlerin seslendirmelerini yaptığı film ünlü isimlerine rağmen çocukların daha çok ilgisini çekeceğe benziyor. Hedef kitle çocuklar olunca altyazından çok Türkçe seslendirilmiş kopyalarının sinemaları işgal etmesi kaçınılmaz.

Hanna

10 Haziran‘da vizyona girecek Hanna, Avrupa/Amerika ortak yapımı. Suikastçi olarak yetiştirilmek üzere yetiştirilen, babasıyla birlikte Finlandiya kırsalında yaşayan 16 yaşındaki bir kızın hikayesini anlatıyor. David Farr ve Seth Lochhead imzalı senaryosuyla film, izleyenlerden tam not almış durumda.

Super 8

J.J. Abrams’ın merakla beklenen filmi Super 8, 17 Haziran‘da sinemalarda gösterime girecek. 1979 yılında meydana gelen bir tren kazası, meydana gelen garip olaylar ve buna tanıklık eden bir grup çocuğun hikayesinin anlatıldığı Super 8, bu yazın kaçırılmaması gereken yapımlarından belki de en önemlisi.

The Beaver

Mel Gibson ve Jodie Foster imzalı film The Beaver, 17 Haziran‘da vizyona girecek. İzleyiciler Mel Gibson adını duyunca artık doğru karar veremese de eleştirmenler oyuncunun son yıllardaki en iyi performansı olduğunu belirtiyorlar.

Öfkeli Çılgınlık Karamsar Çile

Hatice Yakar’ın yönetmenliği yaptığı film 17 Haziran‘da vizyona girecek. Film Adana’da ve dağlarda geçiyor ve ABD üssünden kalkan jetlerin seslerinin nasıl korku yaydığını ve yok edici bir etki bıraktığını anlatıyor. Film İstanbul Film Festivali’nde de yeralmıştı.

Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü/Dark of the Moon

Büyük bir hayal kırıklığı olan Transformers serisi Ay’ın Karanlık Yüzü isimli 3. filmiyle 29 Haziran‘da vizyona giriyor. 3 boyutlu olarak göterilecek film, umarız bu sefer yüzümüzü kara çıkarır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm II/ Harry Potter and the Deathley Hallows Part II

Harry Potter serisinin son filmi olan Ölüm Yadigarları Bölüm II, 15 Temmuz‘da vizyona giriyor. Film sadece bu yazın değil tüm senenin en önemli yapımları arasında yerini alıyor. Sinemaya gittiğinizde hayal kırıklığına uğramamak için biletlerinizi şimdiden almanızda fayda var.

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç/Rise of the Planet of the Apes

Hala izlemekten bıkmadıysanız ya da ilginizi çekebileceğini düşünüyorsanız, Maymunlar Cehennemi Başlangıç 5 Ağustos‘ta sinemalarda olacak.

Arabalar 2/Cars 2

Çocuklu ailelerin yakından tanıdığı arabalar 2. bölümüyle 19 Ağustos‘ta karşımıza çıkacak. Biletleri şimdiden almakta fayda olan bir başka yapımla daha karşı karşıyayız.

Babamın Penguenleri/Mr. Popper’s Penguins

26 Ağustos‘ta gösterime girecek Babamın Penguenleri, 6 pengueni evlat edinen bir iş adamının hikayesini anlatıyor. Tom Popper rolünde Jim Carrey’nin olduğunu söylesek yeterli olur sanırız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir