Barça yeminini bozdu

Barça'nın Unicef Forması

Barça’nın Unicef Forması2006 yılında Unicef reklamlarını ücretsiz olarak formasında sergileyen Barça, Unicef’e bu reklam için para bağışında bile bulunmuştu. Barça bu forma için UNICEF’e yılda 1,5 milyon Avro veriyor. Katar’ın kar amacı gütmeyen kuruluşu Quatar Foundation’la yapılan anlaşmada ise para konuştu. Forma reklamı için yapılan 5.5 yıllık anlaşmaya göre Quatar Foundation, Barcelona‘ya her yıl 30 milyon euro verecek. Barcelona’nın kasasına bu anlaşma uyarınca toplamda 165 milyon Euro girecek.

Yeni logonun forma üzerinde Unicef reklamlarıyla beraber bulunacağı bildirildi. Eğer bu durum gerçekleşemezse sadece Unicef logosuna dönülecek.
Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife El Tani tarafından 1995’te eğitim ve bilimsel araştırma projeleri için kurulan Katar Vakfı’yla yapılan anlaşma uyarınca Barcelona Katar’da en az bir hazırlık maçı yapacak.

Qatar Foundation Barca Form

Qatar Foundation Logosunun Barça formasında nasıl görüneceği merak ediliyor

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pundu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
pundu
Ziyaretçi
pundu

Johan Cruyff, hollandalı efsane futbolcu, teknik adam, total futbol&#39un yaratıcısı. Ama en önemli özelliği o bir fanatik Barcelona&#39lı. Johan Cruyff Barcelona&#39nın 111 yıllık tarihinde ilk kez yılda 30 milyon Euro karşılığında 5 yıllık forma reklamı almasına vermiş veriştirmiş.
Johan Cruyff, “Biz, dünyada eşi olmayan bir kulübüz, hiçbir kulüp tarihi boyunca formasını ilk haliyle muhafaza edemedi. Biz hem bunu yaptık, hem de rekabeti sürdürdük. Sonra bu eşsizliği, bütçemizin yaklaşık 100&#39de 6&#39sına sattık. Şu an kazandığımızdan fazla harcadığımızı biliyorum ancak formaya reklam almak bana sadece yaratıcı olmadığımızı ve bayağı bir hale geldiğimizi gösterdi” demiş.
Bence güzel söylemiş..