Facebook Timeline


Mark Zuckerberg, San Francisco’da düzenlenen F8 Konferansı’nda Facebook’un yeni Timeline özelliğini tanıttı. Son günlerde sürekli yenilenen Facebook, Google’ın artık davetiyesiz üye alımına geçen sosyal ağı Google+ ‘a göz açtırmıyor.
Yeni Facebook Timeline kullanıcı profilinizi görsel bir resim albümüne dönüştürüyor. Artık profilinize sitedeki geçmiş fotoğraflar, durum güncellemeleri, Facebook Places ile bulunduğunuz yerlerin bir haritası ve etkinlikler sizin zaman çizelgenize otomatik olarak eklenecek. Ayrıca kullanıcılar da eski fotoğraflarını ve istedikleri içerikleri timeline’a kendileri ekleyebilecekler.

Facebook bu yeni değişim ile önemli bir sorunu ortadan kaldıracağa benziyor çünkü sitenin eski halinde geçmişteki olayları takip etmek neredeyse mümkün değildi.

Facebook Timeline değişikliği ile profil fotoğrafınız daha büyük olacak ve sayfanızda direk sizi yansıtacak. Profil sayfalarının sağ tarafına yerleştirilen Timeline menüsünden Facebook Places ile yeni haritada bugüne kadar bulunduğunuz yerleri işaretleyebilirsiniz ve geçmiş etkinliklerinizi girebilirsiniz.

Timeline özelliğinin birkaç hafta içinde herkeste aktif hale gelmesi bekleniyor.

Yeni geçmiş zaman çizelgesi ile sizi arkadaşlık listesinden çıkarmış olanları da bulmanız mümkün hale gelmiş. Çizelge’de geçmişte arkadaş olduğunuz profilleri görebiliyorsunuz, yanında arkadaş olarak ekle seçeneği çıkan kullanıcılar da sizi listesinden çıkarmış olanlar.

Şu adreste https://www.facebook.com/about/timeline Facebook Timeline özelliğinin detaylarını keşfetmeniz de mümkün.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir