Google+ Projesi


Google‘ın Wave ve Buzz‘dan sonraki yeni sosyal ağı Google+ (Google Plus), 28 Haziran 2011 tarihinde kısıtlı bir kullanıcının erişimine açıldı. Şu an beta olarak test aşamasında olan Google+, ana sayfa, profiller, çevreler, fotoğraflar, konular ve videoyla sohbet bölümlerinden oluşmakta. Facebook ve Friendfeed karışımı olarak tanımlanabilecek olan Google+, Wave ve Buzz‘ın bir karışımı gibi görünüyor ve Google arama sonuçlarında yeralan +1‘i aktif olarak kullanıyor.

Google Plus Projesi

Google+Sınırlı alan deneme sürümünde olan Google+‘ın kısa bir süre herkes için kullanıma sunulacak. E-posta adresinizi eklemeniz halinde ise Google, sizi haberdar ederek sisteme davet edebiliyor. Eğer sisteme dahilseniz, arkadaşlarınızı davet etmek için yeni gönderi oluştururken daha fazla insan ekle(Add More People)’ye tıklayarak davet etmek istediğiniz kişilerin Gmail adreslerini eklemeniz yeterli.
Google+ Projesine bir gözatalım:

Google Çevreler(Google Circles):
Google’ın gerçek hayatı sanal ortama taşıma amacını gerçekleştirmek üzere tasarlanan bu bölüm web üzerinde yeralan ilginizi çeken şeyleri kolayca paylaşabilmenizi sağlıyor.

Google Konular(Google Sparks):
Google Konular ilgi alanlarınıza hitap eden yazı ve videoları arayarak size sunan bir bölüm. Böylece her zaman gündemi takip etmeniz kolaylaştırılmış.

Google Video Sohbet(Google Hangouts):
Google’ın takip listenizdeki kişilerle toplu video konferans yapabilmenize olanak sağlayan yeni ortamı Google Hangouts, sohbet etmeyi kolaylaştırıyor.

Google+ Projesi‘nde çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşabildiğiniz gibi işinizi de oldukça kolaylaştırıyor, öyle ki isterseniz sizin yüklemek için bir şey yapmanız bile gerekmiyor. Google+‘da video dışında da grup sohbeti yapmak olanaklı hale getirilmiş. Basit bir halde birden çok kişiyle sohbet etmek için artık çaba sarf etmeniz gerekmeyecek.

kaynak: plus.google.com

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
dütgugil pilaspilas Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gugil pilaspilas
Ziyaretçi
gugil pilaspilas

Already invited? We&#39ve temporarily exceeded our capacity. Please try again soon. yazıyor yok mu bunun bir ilacı, davetiyesi bir el atın yahu.

düt
Ziyaretçi
düt

eevet ya birisi davetiye versin de noluyo bitiyo bizde görelim