Nintendo Wii U


Oyun konsolu pazarında 80 milyondan fazla satılan Wii ile eski görkemli günlerine dönecek gibi görünen Nintendo, bu kez de Wii U ile adını duyuracak. Nintendo’nun yeni oyun konsolunun en önemli farklarından biri oyun kumandası. 6.2 inçlik ekrana sahip olan kumanda, TV’nizin yanında ek bir görüş alanı sunuyor ve bir çok yeteneğe sahip.

E3’te Nintedo’nun başkanı Satoru Iwata tarafından tanıtılan Wii U bu kez oyun fanatiklerini de tatmin edecek gibi görünüyor. Çünkü eski Wii oyunları profosyonel oyuncular ve fanatikler tarafından çok basit bulunuyordu.

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U‘nun yeni kumandası bir çok hareket algılayıcıya sahip olmasının yanında dokunmatik bir de ekrana sahip. Kumanda konsolun yerine geçmemiş sadece görüntüleri kablosuz olarak konsoldan alarak ekrana yansıtıyor. Görüntüler ise TV ekranına bağımlı değil, ikinci bir bağımsız ekran olarak kullanılabiliyor veya araçlar menülerini görmenizi, zoom yapmanızı sağlayabiliyor. Konsol ise beklendiği gibi HD desteği ile birlikte geliyor. Konsolda HDMI üzerinden full HD (1080p) video aktarımına ve HDMI girişinin yanı sıra S-Video girişine de yer verilmiş.

Wii U’nun konsol kumandası dokunmatik ekrana, kameraya, gyroscope, hoparlör, mikrofon ve hız ölçere sahip. Kamerası sayesinde video sohbet desteği de sunuyor. Kumanda TV olmadan el konsolu olarak da kullanılabiliyor.

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U


Nintendo Wii U Özellikleri:
Ölçüler : 1.8 inç derinlik, 6.8 inç genişlik ve 10.5 inç uzunluk.
Kumanda : 6.2-inch, 16:9 dokunmatik ekran ve kumanda düğmeleri. 2 analog dairesel pad. Şarj edilebilme özelliği.
Accelerometer, gyroscope, rumble feature, camera, microphone, stereo speakers, a sensor strip and a stylus.
Aynı anda 4 Wii kumandaya kadar destek. Nunchuk controller, Classic Controller Classic Controller Pro ve Wii Balance Board uyumlu.
Medya: 12 santimlik high-density optik diskler.
Video Output: 1080p, 1080i, 720p, 480p ve 480i. HDMI, component, S-video ve composite.
Audio Output: Uses AV Multi Out connector. Six-channel PCM linear output through HDMI.
Hafıza: Dahili flash disk ve SD memory card veya USB hard disk sürücü desteği.
İşlemci (CPU): IBM Power®-based multi-core microprocessor.
Daha fazla detay için: http://e3.nintendo.com/hw/#/introduction

(Visited 1 times, 1 visits today)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir