Rango


4 Mart 2011 tarihinde gösterime giren Rango şimdiden epey izleyiciyi kendine çekmiş durumda. Karayip Korsanları’nın yönetmeni Gore Verbinski’nin yönettiği animasyon, film severleri Vahşi Batı’da harika bir yolculuğa çıkarıyor. Rango’yu Johnny Depp seslendiriyor, Türkçe seslendirmesi ise Yekta Kopan tarafından yapılmış. Sevimli ve vahşi animasyonumuz küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çekecek.
Rango HD Trailer:

Rango

RangoJohnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin, Alfred Molina, Bill Nighy, Harry Dean Stanton, Ray Winstone ve Batı Ruhu rolüyle Timothy Olyphant’ın da kadrosunda yer aldığı Rango Türkiye’de UIP Filmcilik dağıtımıyla vizyona girdi.

Ranga Paramount Pictures film stüdyosunun 2011 içinde yatırım yaptığı en büyük animasyon-film projesi olma özelliği taşıyor. Aksiyon-macera unsurları ile ön plana çıkan Vahşi Batı’nın Dirt kasabasında geçen filmin bir çok oyun konsolu için oyunları da piyasaya çıkmış durumda. EA Games’in piyasaya sürdüğü Rango’nun oyunu için bir tanıtım videosu da yayınlandı. Electronic Arts’ın PS3, Xbox 360, Wii ve DS uyumlu oyununun video ve ekran görüntüleri burada.

Rango

RangoFilmin hikayesi ise şöyle;
Güvenli bir dünyada yaşayan, sıradan bir evcil hayvan hayatı yaşayan bukalemun Rango, kazara kendini vahşi batıda eşkiyaların ve kanunsuzların olduğu, nüfusunu çölün en sahtekar ve üçkâğıtçı yaratıklarının oluşturduğu Toprak kasabasında bulur. Kasabanın uzun süredir beklemekte olduğu umudu olarak sevinçle karşılanan Şerif Rango, yeni görevini üstlenmeye mecbur kalır… Dikkat çekmek varken neden araziye uyasın? düşüncesiyle çeşitli kahramanlıklara soyunur. Rango, Verbinski’nin deyimiyle post-modern bir western.

Paramount Pictures ve Nickelodeon Movies
Blind Wind/GK Films Prodüksiyon
Sinema Animasyonu Industrial Light & Magic
Müzikler: Hans Zimmer
Sorumlu Yapımcı: Tim Headington
Yapımcılar: Gore Verbinski, Graham King, John B. Carls
Hikâye: John Logan, Gore Verbinski ve James Ward Byrkit
Yazan: John Logan
Yönetmen: Gore Verbinski
Filmin Web sitesi: www.rangomovie.com

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir