Seksi robotlar

 

Cameron Phillips

CameronErkeklerin bir çoğu itiraf etmekten çekinse de seksi dişi robotlar her zaman ilgi çekici olmuştur, bunun farkında olan film endüstrisi de bir çok robotik ikonla hayalleri süslemeye devam ediyor. Dişi Cyborg ve robotlara “gyneka” yani Kadın anlamına gelen “Gynoid” ismi veriliyor. Gynoid, Android kelimesinin dişi versiyonu.

Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisindeki muhteşem dişi robot “Cameron Phillips” performansı ile Summer Glau en çok dikkat çeken robot kızlardan. T-X rolü ile Kristanna Loken de Terminator 3: Rise of the Machines filminde oldukça seksi bir robot rolünde idi.

Hollywood’da Angelina Jolie, Winona Ryder, Kristanna Loken, Tricia Helfer ve Elizabeth Hurley oynadıkları seksi robot kız rolleriyle dikkat çeken diğer ünlüler. Cyborg 2, TC 2000, The Android Affair , The Humanoid , Total Recall, Cyborg Girl (2008), Devil Girl From Mars, Terminator serileri, Battle Star Galactica serileri de robot kadınların endam ettiği filmlerden.

Kristanna Loken - Terminator 3

Kristanna Loken – Terminator 3

 

Japon İşi

Japon İşiJapon İşi
1987 yapımı Kartal Tibet’in yönettiği Kemal Sunal ve Fatma Girik’in başrollerini oynadığı “Japon İşi” filmi de Robot kıza aşık olan erkek senaryolarının en iyi örneklerinden.

Film Fatma Girik’in canlandırdığı “Başak” karakterine aşık olan kahramanımıza Japon bir arkadaşının robot modelini hediye etmesi ile başlıyor. Kemal Sunal’ın canlandırdığı garson Veysel, Başak’a aşık oluyor ve robot onun her istediğini yapıyordu. Türk sinemasının en fantastik örneklerinden biri olan filmde çok fazla teknoloji görmüyoruz ama olsun.

Bjork’un All is full of love adlı şarkısına çektiği klip de bu fantazinin dip noktalarından. Chris Cunningham’ın yönettiği klipte yer alan iki seksi dişi robotun sevişme sahnesi ise oldukça çarpıcı. All is full of love’un klibi mtv’nin online anketinde tüm zamanların en iyi ikinci klibi seçilmişti.

 

Actroid

Actroid

Actroid Gynoidler
Osaka Üniversitesi tarafındna geliştirilen ve Kokoro firması tarafından üretilen Actroid robotlar bir çok özelliğe sahip, bulundukları yere sabitlenen ve yürüyemeyen bu robotlar yüz mimikleri ve kol hareketleri yapıyorlar ve konuşuyorlar. Actroidler gerçekçi görünümleriyle şaşırtıyorlar. Kokoro Androids firmasının Holon adı verilen başka dişi robot modelleri de var.

Miim

Miim

HRP-4C -Miim
Miim 158 cm boyunda 43 kg ağırlığında gerçekti bir robot. Miim kendi başına yürüyebiliyor. Miim Japanese National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) tarafından üretilmiş. Miim ‘in konuşmak, gerçekçi görünüm ve bir çok hareketi yapabilme özellikleri var.

FT

FTFemale Type

Seksi bir model gibi pozlar veren ve kırıtarak yürüyen bu robotun Tasarımı, Kyoto Üniversitesi’nde robot kreatörü Tomotaka Takahashi tarafından geliştirilmiş. Robotun ismi ise “Female Type” (Dişi Tip) kelimelerinin başharflerinden oluşan “FT”.

Şu an piyasada FT’nin yeni versiyonları satılıyor ve çok talep görüyor. Female Type gibi bir çok farklı modelde oyuncak robot da japonya ve Çin’de oldukça popüler

Dion

DionDion
Yine Çinlilerin geliştirdiği Dion adındaki dişi robot da oldukça seksi görünümüyle şarkı söyleyip dans edebiliyor. Gerçekçi bir görünüme sahip olan ve konuşabilen robotun seksi kıyafetleri dikkat çekiyor.

ASIMO
Dünyanın en meşhur robotu Honda Motor tarafından tasarlan ASIMO olsa gerek, bir çok devlet başkanıyla el sıkışan robotumuz geniş yeteneklere sahip olsa da tasarım açısından çarpıcı olmadığı gibi hiç seksi de değil.

ASIMO

ASIMO
Yine de bu yazıyı okuduktan sonra eğlenceli vakit geçirmek için http://world.honda.com/ASIMO/#HWW adresinden Asimo’yu online olarak yönetebilirsiniz.

Röyksopp – The Girl And The Robot
Röyksopp’un bu şarkısında sözler robot gibi bir adama aşık olduğunu söyleyerek “karı dırdırı” yapan bir hatuna ait olsa da klip oldukça fantastik. Klibi buradan izleyebilirsiniz.

FOTOĞRAF GALERİSİ
 

Seksi robotlar fotoğraf galerisi

Seksi robotlar fotoğraf galerisi

(Visited 8 times, 1 visits today)

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
<a href=hakanium" class="default avatar" />dark77 Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
dark77
Ziyaretçi
dark77

Kim demiş itiraf etmekten çekinir diye, ben ediyorum, cameron gibi robotun olsun daha ne istersin, yaşlanmaz, bir tarafları sarkmaz, dırdır etmez, itiraz etmez, yeme içme derdi de yok, arada bir yağlamak gerekirse yağlarız 🙂

<a href=hakanium" class="default avatar" />
Ziyaretçi

Ghost in the shell adlı animasyon filmi ve devamı niteliğindeki innocence&#39de mevzu bu gynoid türü robotlar üzerine dönüyordu. Çok yakın olmasa da, gelecekte bu tür robotların seks amaçlı kullanılacağı görüşündeyim. Filmde bu robotların çok satılmasının sırrı, robotlara gerçek kızların ruhunun çalınıp koyulmasıydı. Zaten bu sayede robotlar diğer benzerlerinden çok daha gerçekçi olduğu için talep görüyordu.