Yeni Mini, Paceman


Yıllar sonra aslına sadık olarak üretilen güncellenmiş modellerle yükselişe geçen Mini, geçtiğimiz hafta düzenenlen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda(NAIAS) yeni konsept otomobili Mini Paceman‘i tanıttı.
Countryman modelinin üzerinden geliştirilen coupe tasarımına sahip Paceman, genç, yenilikçi ve şehir kullanımından daha fazlasını sunan çizgileriyle oldukça dikkat çekici. 19 inç boyutlu janların iri çamurlukları doldurduğu model, arkaya doğru eğimli tavan çizgisiyle yine bir ingiliz şirketi olan Range Rover’ın Evoque modelini akıllara getiriyor.

Mini Paceman

Mini Paceman Concept

Mini Paceman

Mini Paceman oldukça alçalan bir tavan çizgisine sahip


Ön tasarımıyla ailenin diğer araçlarına benzeyen Paceman, arka far tasarımı, alçalan tavanı, iri tampon çizgileriyle farklılaşıyor.
Mini Paceman’in iç kabini hakkında çok fazla detay verilmezken, 4 koltuk barındırdığı ve deri başta olmak üzere yüksek kaliteli malzemelere yerverildiği bilinenler arasında.

Mini Paceman

Mini Paceman Concept etkileyici bir arka tasarıma sahip


Turbo beslemeli 1.6lt hacminde 4 silindirli 208hp gücünde ve 260Nm tork üretebilen bir benzinli makinenin görev yapması beklenirken, gücün 4 teker üzerinden yere aktarılması düşünülmekte. SUV görüntüsüne sahip aracın gövdesinde deri kaplama detaylara yerverilmiş.

Mini Paceman

İri tekerler Mini Paceman’in çamurluklarını dolduruyor


Şimdilik üretimi konusunda bir netlik olmayan Mini Paceman’in çizgileri heran yollarda görebileceğimiz sinyallerini veriyor, uygun bir fiyatla SUV pazarında kendisine birçok rakip bulabilir.

Mini Paceman

Mini Paceman’in iç tasarımı taslaklardan görülebiliyor

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
EtemCemred Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Cem
Ziyaretçi
Cem

muhteşem olmuş ama bu vergilerle bunu almak için para babası olmak gerekir.

Etem
Ziyaretçi
Etem

Baba parası da olur 🙂

red
Ziyaretçi
red

kim bu arabayı istemez ki