2011 Rio Karnavalı

 2011 Rio Karnavalı
Okunuyor 2011 Rio Karnavalı
Son güncelleme


Brezilya’nın en büyük ikinci kenti Rio de Janeiro’da her yıl beş gün boyunca süren Rio Karnavalı (Brezilya karnavalı) dünyanın en büyük görsel şölenleri arasında sayılıyor. 1723 yılından beri yapılan ve milyonlarca turistin katıldığı Rio Karnavalında en iyiler arasına girmek için yarışan 11 okulun yıldızları Sambadrome’da sahne alıyor.

Rio de Janeiro Sao Paolo’dan sonra Brezilya’nın ikinci büyük şehri ve yaklaşık 6 milyonluk nüfusa sahip. Brezilya Güney Yarımküre’de yer aldığı için Şubat ayı en sıcak aylardan biri. Karnaval her yıl Paskalya’dan 7 hafta önce düzenleniyor bu sebepler her sene tam tarihi değişiyor.

Karnaval’dan en renkli fotoğrafları fotoğraf galerimizde bulabilirsiniz.

2011 Rio Karnavalı


Karnavalın açılışını önceki gün kentin Belediye Başkanı Eduardo Paes yaptı. Paes, konfeti yağmuru altında kentin simgesi anahtarı karnavalın temsili kralı Momo’yu canlandıran oyuncuya teslim etti. Festival boyunca 50 bin polis görev yapacak. Ne yazık ki bu yılki karnavalda da bir çok kaza yaşandı ve bir çok kişi hayatını kaybetti.

İngiliz aktör Jude Law ve Kanadalı oyuncu Pamela Anderson gösterileri izleyenler arasındaydı. Ünlü manken Gisele Bundchen “Venüs” kıyafetiyle Vila Isabel samba okulunun gösterisinde dans ederken yanında kocası Tom Brady’nin yanısıra annesi Valdir, görümcesi Nancy de yer aldı, futbolcu Ronaldinho samba yaparak partinin tadını çıkardı. Gisele Bundchen’in Rio Karnavalındaki samba şovunu buradan izleyebilirsiniz.

Festival halen sürüyor, Rio Karnavalı bittiğinde daha geniş bir fotoğraf galerisi sunacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın