63. Emmy ödülleri

 63. Emmy ödülleri
Okunuyor 63. Emmy ödülleri
Son güncelleme


Televizyon dünyasının Oscarları olarak anılan Emmy ödüllerinin 2011 yılı kazananları Los Angeles’ta yapılan ödül töreniyle açıklandı. Komedi oyuncusu Jane Lynch’in sunduğu törene, geçen yılın en iyi komedi dizisi seçilen “Modern Family” ve Son 3 yıldır en iyi drama ödülünü kaptırmayan “Mad Men” en iyi drama dizisi seçilerek damgasını vurdu.

“Modern Family”, komedi dizisi dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi senaryo ve en iyi yönetmen dahil olmak üzere 4 ödül daha kazandı. Drama dalında En İyi Dizi “Mad Men” seçilirken en iyi erkek Oyuncu ödülü, e2’de gösterilen “Breaking Bad” ile Bryan Cranston’a verildi, En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise “The Closer” ile Kyra Sedgwick’in oldu.

Komedi dalında En İyi Dizi “Modern Family”, En İyi Erkek Oyuncu, “The Big Bang Theory”deki rolüyle Jim Parsons’ın olurken, En İyi kadın Oyuncu ödülü de “Nurse Jackie” ile Edie Falco’nun oldu. Yılın en fazla adaylık alan dizisi “The Pacific” de beklendiği gibi en iyi mini dizi seçildi.
İşte 63. Emmy ödülleri sahipleri:

63. Emmy Ödülleri

Drama
En İyi Dizi: Mad Men
En İyi Erkek Oyuncu: Bryan Cranston, Breaking Bad
En İyi Kadın Oyuncu: Kyra Sedgwick, The Closer
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Aaron Paul, Breaking Bad
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Archie Panjabi, The Good Wife
En İyi Senaryo: Mad Men
En İyi Yönetmen: Steve Shill, Dexter (The Getaway)

Komedi
En İyi Dizi: Modern Family
En İyi Erkek Oyuncu: Jim Parsons, The Big Bang Theory
En İyi Kadın Oyuncu: Edie Falco, Nurse Jackie
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Jane Lynch, Glee
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Eric Stonestreet, Modern Family
En İyi Yönetmen: Ryan Murphy, Glee (Pilot)

TV Filmi ve Mini Dizi
En İyi Mini Dizi: The Pacific
En İyi TV Filmi: Temple Grandin
En İyi Erkek Oyuncu: Al Pacino, You Don’t Know Jack
En İyi Kadın Oyuuncu: Claire Danes, Temple Grandin
En İyi Yönetmen: Mick Jackson, Temple Grandin

Diğer Kategoriler
En İyi Variety Show: The Daily Show, Jon Stewart
En İyi Reality Show: Top Chef
En İyi Animasyon: Disney Prep & Landing

63. Emmy Ödülleri


Gecenin anlamlı Bob Hope Humanitarian Ödülü, usta oyuncu George Clooney’e verildi. Clooney’e ödülünü yakın arkadaşı Julianna Margulies verdi.

Gecenin ilginç olayı Alec Baldwin’in daha önceden çektiği bandın son anda yayından kaldırılması oldu. Fox televizyonunun, Baldwin’in, İngiltere’de News of the World gazetesinin adının karıştığı telefon dinleme skandalıyla ilgili bir şakasını kesmek istemesi üzerine, Baldwin kapatılan News of the World gibi News Corp.’a ait olan Fox televizyonundan bandın tamamen yayın akışından çıkarılmasını istedi.

63. Emmy Ödülleri


ABD’de primetime televizyon programlarının değerlendirilmesi ile Academy of Television Arts & Sciences tarafından 1949’da verilmeye başlanan ödüller 1970’lerde ilk Daytime Emmy Ödüllerinin verilmeye başlanmasıyla, “Primetime Emmy Ödülleri” ismini almıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın