Alibaba Satıcısıyla Pazarlık Nasıl Yapılır? Alibaba’dan Ürün Tedarik Etmek

Alibaba Satıcısıyla Pazarlık Nasıl Yapılır? Alibaba'dan Ürün Tedarik Etmek
 Alibaba Satıcısıyla Pazarlık Nasıl Yapılır? Alibaba’dan Ürün Tedarik Etmek
Okunuyor Alibaba Satıcısıyla Pazarlık Nasıl Yapılır? Alibaba’dan Ürün Tedarik Etmek
Son güncelleme

Dünyanın e-ticaret devleri arasında yer alan Alibaba ve AliExpress siteleri hakkında yayımladığımız birbirinden faydalı bilgiler istikametinde Alibaba’dan mahsul sipariş etmek isteyen ziyaretçilerimizi ilgilendiren verimli bir içerikle yine karşınızdayız. Bu içeriğimiz de tedarikçilerle pazarlık nasıl yapılır? Alibaba’dan sipariş nasıl verilir? gibi sualleri cevaplayacağız. Çin’den toptan mahsul sipariş etmek isteyen kullanıcılar için tertemiz bilgiler sizlerle! Dünyanın en popüler toptan alışveriş platformu Alibaba Türkiye sayfasına giriş yapmak için buraya tıklayınız.


Alibaba Tedarikçiyle Pazarlık Nasıl Yapılır?

Alibaba Tedarikçisiyle Pazarlık Nasıl Yapılır

Çin üzerinden toptan ürün satın almak isteyenlerin adresi Alibaba, milyonlarca tedarikçi arasından en uygun fiyat seçeneğini sunan dünyanın en popüler e-ticaret platformudur. Türkiye üzerinden faaliyet gösteren işletmelerin sıklıkla ziyaret ettiği Alibaba.com, aradığınız her şeyi en hesaplı fiyata toptan satın almanıza olanak sağlamaktadır. Özellikle işletmeler için avantajlı seçeneklere sahip Çinli site üzerinden yapacağınız alışverişler için tedarikçinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Alibaba üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların “Alibaba Alışveriş Nasıl Yapılır?” adlı içeriğimizi incelemesini öneririz.

Alibaba İndirim Kuponu

Alibaba’dan toptan mahsul satın almak isteyen kullanıcıların, satın almak istediği mahsul gruplarının üreticisi ya da tedarikçisini bulması ve bir öneri vermesi gerekmektedir. Alibaba üzerinden reelleştirilen bu harekâta “Öneri Arzı” ismi verilmektedir. Öneri arzı operasyonu ilk bakışta kafa karıştırıcı görünebilir ancak Alibaba’da tedairkçinizle nasıl pazarlık yapmanız gerektiğini adım adım kavrattık. İşte Alibaba üzerinden en ucuz maliyete toptan mahsul satın almak için;


1. Lüzumunuz olan mahsulleri belirleyin

alibaba-tedarikcisiyle-pazarlik-nasil-yapilir-004.jpg

Alibaba üzerinde 8.5 milyondan fazla tedarikçi ve üretici hizmet vermektedir. Bu nedenle bir mahsul ararken nasıl bulabileceğiniz mevzusunda tecrübeli olmanız gerekmektedir. Alibaba’da lüzumunuz olan mahsulleri bulmak için “Arama” çubuğu üzerinden aradığınız mahsul hakkında kısa bir kelime giriniz. Misalin, “spor kundura” yazarak doğrudan mahsul grubunu görüntüleyebilirsiniz.


2. Birden fazla tedarikçi bulun

Alibaba Tedarikçisiyle Pazarlık Nasıl Yapılır

Alibaba’da mahsul satın alacağınız tedarikçileri ararken, her daim iyi satıcıları bulmanız sizin karınıza oalcaktır. Muhtemelen ilk bakışta dikkate alacağınız şey mahsulün fiyastlandırması oalcaktır. Bununla beraber dikakte almanız gereken başka şeylerde bulunmaktadır;

  • Ticaret Teminatı: Müşterilerin sevkiyat sırasında yaşayabileceği negatifliklere karşı koruma sağlayan bir çeşit Alibaba teminatıdır. Ticaret teminatına sahip satıcılar, mahsullerinin sevkiyatında oluaşabilecek tüm mesullükleri kabul etmektedir. Öte yandan Alibaba şikayet arzınızı araştırarak geri ödeme operasyonu sağlamaktadır. 
  • Altın Tedarikçileri: Tedarikçiler, Alibaba’da Altın Tedairkçi olarak görünmek için bir ölçü ödeme reelleştirmeleri gerekmektedir. Alibaba üzerinden hakikatleştireceğiniz alışveriş harekâtlarında, Altın Tedarikçiler seçmeniz daha tehlikesiz olacaktır ancak bu teminata sahip olmayan satıcılarda son derece saygıdeğer olabilir. 
  • Doğrulanmış Tedarikçiler: Bir değişik ismiyle Değerlendirilen tedarikçiler olarak da öğrenilen Doğrulanmış Tedarikçiler, Alibaba tarafından sorgulanmış satıcılardır. Her zaman saygıdeğer olarak öğrenilen bu tedarikçileri Alibaba’da sıklıkla bulabilirsiniz.

Not: Tedarikçi listelerinde aram yaparken yalnızca Ricaret Teminatı ve Değerlendirilmiş Tedarikçileri basitlikle bulabilirsiniz. Özellikle ilk kere toptan mahsul satın alacaksanız bu filtrelemeyi kullanmanız son derece bereketli olacaktır. 


3. Arz Gönderin

Alibaba Tedarikçisiyle Pazarlık Nasıl Yapılır

Alibaba tedarikçisiyle görüşmen birkaç fasrklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki, fertsel tedarikçilerle doğrudan bağlantıya geçebilirsiniz. Tedarikçiye yollayacağınız iletide kendinizi tanıtın, hangi mahsullerle ilgilendiğinizi belirtin, nakliye hakkında sual mesele ve numune hakkında bilgi alın. Görüşmenizi kısa, kolay ve profesyonel yakalamaya itina gösterin.

Aynı anda bir hayli tedarikçiden öneri almak için Alibaba’nın Öneri Arzı RFQ hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tedairkçiyle olan görüşmenizi daha uzun yakalayacak bu harekât, her ne kadar sıkıntılı görünsede aldığınız değişik önerilerle karşılaştırma yapmanıza yardımcı olacaktır. Tamamen fiyatsız olarak yararlanabileceğiniz bu hizmetten faydalanmak için RFQ formunu doldurmanız gerekmektedir. RFQ usulüyle görüşme yapacağınız tedairkçilerin Değerlendirilen ve Ticari Teminata sahip şahıslar olduğundan emin olunuz.


4. Numune isteyin 

Alibaba Tedarikçisiyle Pazarlık Nasıl Yapılır

Mahsul grubunu araştırdığınız ve satın almayı düşündüğünüz tedarikçilerden numune arzında bulunabilirsiniz. Alibaba üzerinden toptan sipariş verecek kullanıcıların netlikle yapması gereken bu harekât, mahsulün niteliğinden tedarikçinin saygıdeğerliğine kadar tüm ayrıntıları görmenize yardımcı olacaktır. Şayet ki satıcı numune yollama mevzusuna sıcak bakmıyorsa kendinize yeni bir tedarikçi bulmanızı öneririz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın