Apple iPhone 5. versiyonu yolda

 Apple iPhone 5. versiyonu yolda
Okunuyor Apple iPhone 5. versiyonu yolda
Son güncelleme


Apple‘ın ilk cep telefonu olan iPhone satışa sunulduğu 2007 yılından bu yana akıllı telefon pazarında bir fenomen oldu. Bugüne kadar iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS ve iPhone 4 ile satış rekorları kıran ve Apple’ın yükselişe geçmesini sağlayan iPhone, önümüzdeki günlerde 5. nesliyle karşımıza çıkacak. Pata Küte Magazin olarak bizde adının iPhone 4S ya da iPhone 5 olması beklenen bu akıllı telefon hakkındaki dedikoduları sizin için araştırdık.

Apple’ın bugüne kadar her sene Haziran ayının ilk yarısında yeni bir modelini duyurduğu iPhone’nun beşinci nesliyle alakalı en büyük değişikliğin telefonun şarj arabiriminde olması bekleniyor. Kablosuz şarj dedikodularının ağırlıkta olduğu yeni iPhone için bir de iPhone Nano adlı mini bir modele sahip olabileceği de dedikodular arasında.

Steve Jobs

Steve Jobs bir Apple basın açıklamasında iPhone’u anlatırken


iPhone’nun Motorola Droid Bionic, HTC Sensation ve Galaxy S II ile rekabet edecek olan 5. nesli, komple tasarım değişikliğine uğrayabileceği gibi sadece belli başlı değişikliklere de gidebilir. Apple iPhone 4 ile yaşanan anten krizi sebebiyle tasarımında değişikliğe gidileceği ihtimali oldukça kuvvetli.
Beklenen potansiyel güncellemeler arasında ise fotoğraf ve kamera özelliğini güçlendirmek için çift ledli bir flaşın eklenmesi de söz konusu olabilir.
iPhone hakkındaki söylentilerin bir kısmı da Apple’ın iPhone 4’ü bu kadar çabuk terk etmeyeceği yönünde. Apple’ın iPhone 3G’de olduğu gibi bazı güncellemelere giderek iPhone 4S ile yola devam edeceğini düşünüyor. Apple’ın bugüne kadar uyguladığı pazarlama politikasına bakarak bunun olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.
Söyletilerden bir kısmı da Apple’ın 5. nesil iPhone ile köşelere daha yakın ve daha büyük ekrana sahip bir model olacağı ve iPhone 4’ün minik bir modelle devam ettirilebileceği yönünde. Gün geçtikçe Android ile güçlenen Google Nexus‘a karşı Apple’ın iOS ve daha hızlı bir işlemciyle yanıt vermesi de olasıklar arasında sayılıyor.
NFC yani yakın mesafe iletişim teknolojisini de kullanması beklenen iPhone, iPad 2’de yeralan A5 işlemciye de sahip olabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın