Assange : Hayatım tehdit altında

 Assange : Hayatım tehdit altında
Okunuyor Assange : Hayatım tehdit altında
Son güncelleme

Wikileaks

Wikileaks kurucusu 39 yaşındaki Assange çevremdekiler ve benim hayatım üzerinde yoğun bir tehlike var açıklamasında bulundu. Assange hakkındaki seks suçu iddialarını da bir “karikatür” olarak niteledi ve hiç kimse soruşturma ve tutuklama zulmüne maruz bırakılmamalı dedi.

Yakın bir arkadaşının malikanesinin yakınlarında açıklama yapan Jullian Assange, yeniden dümene geçtiğini ve teşkilatının dirençli ve “öldürücü saldırılara” karşı koyacak hazırlıkta olduğunu söyleyerek kendisi de tehdit vari açıklamalarda bulundu.

Hakkında tecavüz suçlamasında bulunan İsveç’in henüz kendisine ya da savunma avukatına kanıt sunmadığını belirten Assange, ABD ‘nin de kendisi ve teşkilatına karşı gizli soruşturma yürüttüğünü kaydetti. Assange şu anda Ocak ayında kendisi hakkında çıkacak iade kararını bekliyor, hukuk süreci 11 Ocak 2011’de başlayacak. Bu süre içerisinde Julian Assange İngiltere’nin doğusunda Suffolk’daki bir evde kalacak, ayak bileğine elektronik kelepçe takılacak ve sadece belli saatlerde dışarı çıkabilecek.

Julian Assange ve Wikileaks hakkında çıkan ilgili haberler:
Amazon baskılar sonucu Wikileaks’i yerinden etti

Wikileaks’in Kurucusu Avustralya’lı Gazeteci Julian Assange Tutuklandı

Operation : Payback Zamanı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın