BAFTA 2011 adayları

 BAFTA 2011 adayları
Okunuyor BAFTA 2011 adayları
Son güncelleme


BAFTA, The British Academy of Film and Television Arts’ın bu yılki adayları arasında en çok dikkat çeken “The King’s Speech” 14 dalda aday gösterilirken, Natalie Portman’ın oynadığı “Black Swan” 12 dalda aday oldu.

King's Speech ve Black Swan

Bafta’ya King’s Speech ve Black Swan damga vuracak

En İyi Film Adayları: Black Swan, Inception, The King’s Speech, The Social Network, True Grit

İşte diğer kategorilerde 2011 BAFTA adayları:

En İyi İngiliz Filmi: 127 Hours, Another Year, Four Lions, The King’s Speech, Made in Dagenham.

En İyi Yönetmen: Darren Aronofsky-Black Swan, David Fincher-The Social Network, Tom Hooper-The King’s Speech, Christopher Nolan-Inception, Danny Boyle-127 Hours.

En İyi Erkek Oyuncu Adayları: Jesse Eisenberg-The Social Network, Colin Firth-The King’s Speech, James Franco-127 Hours, Javier Bardem-Biutiful, Jeff Bridges-True Grit.

En İyi Kadın Oyuncu: Annette Bening-The Kids Are All Right, Julianne Moore-The Kids Are All Right, Noomi Rapace-The Girl with the Dragon Tattoo, Natalie Portman-Black Swan, Hailee Steinfeld-True Grit.

En iyi animasyon filmi: Despicable me, How to train your dragon, Toy Story 3

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christian Bale-The Fighter, Pete Postlethwaite-The Town, Andrew Garfield-The Social Network, Mark Ruffalo-The Kids Are All Right, Geoffrey Rush-The King’s Speech.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Amy Adams-The Fighter, Helena Bonham Carter-The King’s Speech, Barbara Hershey-Black Swan, Lesley Manville-Another Year, Miranda Richardson-Made in Dagenham.

En iyi Müzik: 127 Hours, Alice in Wonderland, How to train your dragon, Inception, The King’s Speech

2010 yılında BAFTA ödüllerinde En iyi film, The Hurt Locker, En iyi İngiliz filmi Fish Tank, En iyi yönetmen Kathryn Bigelow olmuştu.

Heykeltraş Mitzi Cunliffe tarafından tasarlanan tiyatro maskesi şeklindeki BAFTA ödülü 13 Şubat’ta dağıtılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın