Bebek yağı deyip geçmeyin

 Bebek yağı deyip geçmeyin
Okunuyor Bebek yağı deyip geçmeyin
Son güncelleme


Bebeklere masaj yapmak ya da kurumuş ciltlerini nemlendirmek için kullandığımız bebek yağı, sadece bebekler için değil günlük yaşamda aklınıza gelmeyecek işler için de hayat kurtarıcı olabilir.

Yapışmış sakızı temizlemek

Sakız yapışmış yüzeylerle sık sık karşılaşıyor ve temizlemekte zorlanıyorsanız, sakız yapışan yere biraz bebek yağı damlatın ve sonra kağıt havluyla temizleyin, sakızdan iz kalmadığını göreceksiniz.

Evrak imha makinenizi düzeltmek

İş yerinde kullandığınız evrak imha makineniz, içine aldığı kağıtları sık sık sıkıştırıyor ve işlevini yerine getiremiyorsa, biraz bebek yağı damlattığınız kağıtları tekrar yok etmeyi deneyin. Makinenizin kesici bıçaklarının zahmetsizce yağlandığını ve ilk günkü gibi çalıştığını göreceksiniz.

Ucuza bebek mendili yapmak

Paket halinde satılan bebek mendillerinden ucuza yapmak istiyorsanız, bir kağıt havlu rulosunu, bir buçuk bardak su, 1 yemek kaşığı bebek şampuanı ve biraz bebek yağıyla ıslatıp hava almayan bir kaba koyduğunuzda, marketten aldığınız bebek mendillerinde ucuza elde etmiş olacaksınız.

Sabun artıklarını temizlemek

Banyonuzdaki sabun artıklarından rahatsız oluyor ve temizlemek için çok fazla çaba harcıyorsanız, katılaşmış tortulardan biraz bebek yağı kullanmanız yeterli olacaktır.

Ahşap mobilyaları temizlemek

Ahşap temizliğinde toz temizlediğiniz bezin tüylerinden şikayetçiyseniz, temizlik bezinize biraz bebek yağı damlattığınızda geride tozdan ve lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

Sıkışan fermuarları açmak

Eğer sıkışarak açılmamakta direnen ve sizi sinir krizlerine sokan bir fermuarınız varsa pamuklu bir beze damlatığınız bebek yağıyla silmeyi deneyin, fermuarın kolayca açıldığına tanıklı edeceksiniz.

Yapışkan etiketleri çıkarmak

Aldığınız üründen çıkardığınız etiketin bıraktığı iz sizi rahatsız ediyorsa biraz bebek yağı damlatıp bekleyin ve sonra temizleyin, geride leke kalmadığınız göreceksiniz.

Boya lekelerini temizlemek

Eğer boya yaparken teninize boya damlatır ve çıkaramazsanız, bebek yağı burada da imdadınıza yetişecektir. Bir beze damlattığınız bebek yağını cildinizin boya damlayan yerlerini temizlemek için kullanabilirsiniz.

Yara bandını acıtmadan sökmek

Yara bantlarının yerinden çıkarken ne kadar acı verdiğini bilmeyenimiz yoktur. Eğer çıkartmanız gereken bir yara bandınız varsa, üzerine biraz bebek yağı damlatıp beklemek ve sonra yara bandını sökmek, bugüne kadar niye acı çektiğinizi kendinize sormanıza neden olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın