Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

 Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
Okunuyor Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
Son güncelleme

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm

Daha önce Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi yazımızda ele aldığımız sezon finali ile hayranlığımızın kat be kat arttığı dizinin ilk film çekimleri tamamlandı ve afişi yayınlandı.

Emrah Serbes’in Bir Ankara Polisiyesi – Son Hafriyat kitabından uyarlanan Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm‘ün senaryosunu da yine Emrah Serbes yazmış. Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı filmin çekimleri yaklaşık 5 ay sürmüş. Başrollerde ise Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Canan Ergüder, Ege Aydan ve Nejat İşler yer alıyor. Dizi müdavimleri ve kitabı okuyanlar için bile sürpriz olabilecek bir film bekliyoruz.

Filmin afiş fotoğrafları Mehmet Turgut tarafından çekilmiş tasarım ise Arda Aktaş tarafından yapılmış.

Emrah Serbes

Emrah SerbesFilmin adının Son Hafriyat olması bekleniyordu. Seni kalbime gömdüm isminin gerçek kaynağını henüz bilmiyoruz ama bu isimde Şakir Askan tarafından yazılmış, Burhan Bayar tarafından bestelenmiş, Müslüm Gürses’in Küskünüm albümünde bir şarkı var. Ayrıca Feyzi Tuna yönetmenliğinde, başrolerinde Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın yer aldığı 1982 yapımı bir Türk filmi mevcut.

Emrah Serbes
1981 Yalova doğumlu yazarın “Her Temas İz Bırakır” adlı ilk romanı ve “Son Hafriyat” kitapları İletişim yayınlarından çıktı. Yazarın ilk öykü kitabı “Erken Kaybedenler” de Haziran 2009’da yayınlandı. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun.

Erdal Beşikçioğlu

Erdal Beşikçioğlu

Erdal Beşikçioğlu5 Ocak 1970, Ankara doğumlu tiyatrocu ve oyuncu. Erdal Beşikçioğlu Kurtlar Vadisi Filistin, Bal, Vali, Hayat Var, Eve Giden Yol ve Barda filmlerinde oynadı bir çok Tiyatro oyununda yer aldı, halen Ankara Devlet Tiyatrosu’ndaki görevine devam ediyor.
Erdal Beşikçioğlu Dört yıl devlet tiyatrosu sanatçısı olarak Diyarbakır’da yaşamış, Askerliğini ise Hakkari Yüksekova’da yapmış.
Es-Es, Ayrılık, Köprü gibi bir çok diziden de tanınan bir oyuncu. “Bir delinin hatıra defteri” adlı oyunla hafızalara kazınmış bir kişi. Kendisinin imdb künyesini burada bulabilirsiniz.
Erdal Beşikçioğlu bir çok kimsece Çirkin Kral Yılmaz Güney’e benzetiliyor, kendisi Yılmaz Güney’e benzetilmek gurur verir diyor ve bu benim haddim mi diye de ekliyor.

Filmin künyesi:
Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Hazal Kaya, Erdal Beşikçioğlu, Cansu Dere, Tardu Flordun, Rıza Kocaoğlu, Hakan Boyav, Ege Aydan, Ayda Aksel, Fatih Artman, Inanç Konukçu, Nihat İleri, Canan Ergüder, Tolga Tekin, Berkan şal
Senaryo: Emrah Serbes
Senaryo (Kitap): Emrah Serbes
Yapımcı: Tarkan Karlıdağ
Müzik: Pilli Bebek

Seni Kalbime Gömdüm 28 Ekim’de vizyona girecek.
Filmin resmi sitesi http://www.senikalbimegomdum.com

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın