Diyet yapamayanlar için yağ yakan yiyecekler

 Diyet yapamayanlar için yağ yakan yiyecekler
Okunuyor Diyet yapamayanlar için yağ yakan yiyecekler


Eğer diyet yapmayı sevmiyorsanız ve spor yapmak da size çekici gelmiyorsa yiyerek yağ yakmanız mümkün. Tabi ki çok yiyerek değil, az miktarda bol öğünle ve çeşitli besinleri dengeli alarak. Son araştırmalar bir çok besinin metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğunu ve hormon seviyelerinizi düzenleyerek yağ yakmaya yardımcı olduğunu gösteriyor.

Yoğurt yüksek kalsiyum oranı ve besin değeri ile, çay metabolizmayı hızlandırması, somon balığı açlık hormonlarını dengelemesi ile, greyfurt, yulaf ezmesi, kavun, ceviz, kuru üzüm, sarımsak ve soğan gibi besinler ise bir çok yönden yağ yakmanıza yardımcı. Yazımıza hızlı yağ yakmak isteyenler için göbek eritme hareketlerini de ekledik.
Üşengeçler ve yemek için yaşayanlar için işte size yağ yakmaya yardımcı yiyecekler:

Yazı Buraya

Yoğurt : Kalsiyum zengini ve besin değeri yüksek yoğurt, Tennessee Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre kilo vermede oldukça etkili bir yardımcıymış. Yüksek kalsiyum oranı, riboflavin, protein, B12, B6 vitaminlerini içermesi nedeniyle tüketilmesi çok yararlı.

Çay : Günde iki ila dört bardak çay metobolizmayı hızlandırıyor ve yağ yakmanızı sağlıyor. Çay; tein, kafein, teofilin ve antioksidanlar için doğal bir kaynak. İçinde bulunan mineraller nedeniyle kemik ve diş sağlığına faydalı ve neredeyse hiç karbonhidrat, protein ve yağ içermiyor. Yine de çok fazla tüketilmemeli ve şekersiz içmeye özen gösterilmeli. Aynı zamanda Yeşil çay da yağ oluşmasını yavaşlatır, enerji kullanımını hızlandırır.

Somon balığı : Balık özellikle de Somon Balığı türevleri karın yağlarını azaltıyor, Balıkta yüksek kalsiyum var ve açlık hormonlarını dengeliyor. Aynı zamanda balık stres seviyenizi de azaltıyor. Somon balığı içerdiği zengin iyot sayesinde, tiroit hormonunun salgılanmasında etkili. Bu şekilde tiroit dengenizi kurmanıza yardımcı oluyor.

Zeytin Yağı, Avokado ve Ceviz : Sağlıklı bir yaşam için gerekli besinler, aynı zamanda göbeğinizi eritmede yardımcı.

Yulaf Ezmesi : Lifli bir besin olduğu için uzun süre tok tutuyor ve çabuk doyma sağlıyor. Bol miktarda nişasta ile protein, vitamin ve mineraller içeriyor.

Greyfurt : C vitamini bakımından zengin, Hazmı kolaylaştıran ve kabızlığı önleyen greyfurt mikropları öldürme özelliği ile de tercih edilmeli.

Kavun : Bol miktarda su barındırmasının yanında A ve C vitaminlerince de zengin bir besindir. Ayrıca iyot ve krom gibi mineralleri de içinde barındırır. İdrar söktürücüdür ve kabızlığı giderir. Aç karnına tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Ceviz : Son araştırmalara göre Stres hormonu seviyesini ve kortizol’u azaltıyor. Kortizol kilo almayı hızlandırıyor.

Sarımsak ve soğan: Hücrelerin Yağ Depolarını Azaltmasına Yardım Eder.

Zencefil: Zencefil içerdiği gingerol sayesinde metabolizmanın fazla çalışmasını sağlar ve sindirimi hızlandırır.

Kuru üzüm : Az yağlı, düşük kolesterollü ve az sodyum içeren, potasyumi fosfor, bakır ve demir açısından zengin son derece sağlıklı bir besindir. Az yağlı yoğurtla karıştırarak tüketebilirsiniz.

Salatalık, Kırmızı üzüm, Yaz salatası, Soğuk filtre kahve, Guarana, Karpuz, Yeşil Çaylar, biberiye, mate, zencefil, funda yaprağı gibi bitkiler zayıflamanıza yardımcı olabilir. Maydanoz, Fesleğen, Kekik, Tere, Biberiye, Sinameki de diğer faydalı besinler.

Yaz ayları içinse Karpuz mükemmel bir bitkidir. Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece 80 kaloridir.

Eklemekte fayda var; Göbek eritme ve karın yağlarını azaltmada yardımcı yiyecekleri tüketerek yağ yakmak için göbek eritme hareketlerini de yapmanız gerekiyor.

Göbek eritme hareketleri: Kısa mekikler yapmak üst karnı aktif olarak çalıştırır, bacakları kaldırmak veya havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Dört tane ana karın kası grubu vardır. Bunlar üst karın ve alt karın kaslarımız ve çapraz karın kaslarıdır.

Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yapmanız depoladığınız yağlar eritmeyi sağlar.
Güçlü karın kasları ile ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Kaslı ve düz bir karın için şınav, mekik, yarım mekik, bacak kaldırma hareketi, gerinme, Yan Mekik Hareketi, step gibi hareketler başta gelmektedir. Bisiklete binmek, sırt üstü yatarak sırasıyla sağ ve sol bacağı karnınıza doğru çekme önemli hareketlerdir.

Karın egzersizine başlamadan önce nefesinizi Doğru alıp vermeyi öğrenin. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabucak yanmasını sağlayacaktır.

Ayrıca göbeğinizi eritmek için diyet yapın ve bol bol su için.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir