Ekşi Sözlük altyapısını ve tasarımını güncelliyor

 Ekşi Sözlük altyapısını ve tasarımını güncelliyor
Okunuyor Ekşi Sözlük altyapısını ve tasarımını güncelliyor
Son güncelleme


1999 yılından bu yana faaliyet gösteren Ekşi Sözlük, Ekşi Sözlük altyapı günceleme serisi Vol.1 adı altında, beta.eksisozluk.com adresinde tasarımını ve altyapısını güncelliyor. Uzun yıllardır sunucu taraflı Asp gibi eski bir teknolojiyi kullanan Ekşi Sözlük’ün, Beta versiyonuyla iyileştirmeye gitmesi bekleniyor.
Kurulduğu günden bu yana ufak tefek değişiklikler dışında tasarımında büyük bir yenilik yapmayan Ekşi Sözlük, kurucusu ssg başta olmak üzere fatalica ve detay’la birlikte yeni bir yapılanmaya giriyor.

Ekşi Sözlük

1999 yılından bu yana kullanılan klasik tasarım


2011 yılında faaliyete geçmesi beklenen yeni arayüzün, artık eskiyen frame yapısından kurtaracağı bahsi geçenler arasında yeralıyor.
Uzun süredir Ekşi Sözlükte bahsi geçen bu güncelleme şimdiden birçok kullanıcının tepkisini çekmiş gibi görünüyor.
Beta sürümünün şimdilik belli başlı bugları arasında Opera, Firefox, Internet Explorer ve Chrome ile siteye girerken problem yaşanması, Google aramaları sonucunda hata vermesi, Mac üzerinden kullanıcıların Safari ile sisteme girememesi, çöp kutusunda yeralan silimiş öğelerin tarihleri, başlık içinde yapılan aramalarda runtime error hatası, scrollbar kaynaklı sunucu pudi pudi hatası, olan biten’de entry görünmemesi, başlık taşımanın olanaksız olması yeralıyor.

Beta Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük Beta, 2011 yılında yayınlanacak yeni tasarımdan izler taşıyor


Yeni tasarımla birlikte dün, bir gün, rsatgele, gündem, 2009, ukte, badi, kenar, son butonları bugün butonunun altına alınmış.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın