En yaratıcı Gerilla Pazarlama reklamları

 En yaratıcı Gerilla Pazarlama reklamları
Okunuyor En yaratıcı Gerilla Pazarlama reklamları

Gerilla Pazarlama

Gerilla PazarlamaMinimum kaynak ile maksimum etki sağlamayı amaçlayan Gerilla Pazarlama yöntemleri ile sık sık karşılaşıyoruz. Bu tarz pazarlama yöntemleri en çok çarpıcı reklamlarla karşımıza çıkıyor. Sizler için Guerilla Marketing yani en düşük maliyetle en çarpıcı ve etkili iletişimi gerçekleştirmek amaçlı Gerilla Pazarlama yöntemlerinin en güzel örneklerini derledik.

Jay Conrad Levinson tarafından 1984 yılında yazılan bir pazarlama kitabının ismi olan Guerilla Marketing; zamanla geleneksel olmayan çarpıcı pazarlama, reklam ve promosyon kampanyaları için kullanılan bir kavram oldu. Gerilla pazarlamada, mümkün olan en küçük bütçeyle en fazla getiri sağlanması amaçlanıyor.

Gerilla Pazarlama Reklamları Sigara içmeyin

Başarılı bir sigara karşıtı kampanya, ucuz ve etkili


Gerilla pazarlama kavramının babası Jay Conrad Levinson tarafından bu yöntemi en iyi anlatan örneklerden biri şöyle; İki dev mobilya mağazasının arasında yer alan küçük bir mobilya dükkanı sağ tarafındaki firmanın dev %75 indirim tabelasına ve sol taraftaki firmanın dev boyutlu kampanya ilanına rakip olamayacağı için kurnazca bir yöntem benimser, tam ortada yer alan mağazasının kapısının üstüne “ANA GİRİŞ” yazılı bir tabela asar.

Gerilla Pazarlama Reklamları

Çocuklarınıza göz kulak olun


Gerilla pazarlama Bütçesi küçük hayalleri büyük girişimciler için en doğru yöntem olarak tanımlanıyor. Guerilla Marketing ile yapılan çarpıcı reklamlar kendilerinden söz ettirerek yıllar boyu kendi kendinin reklamını yapan reklamlara dönüşüyorlar. Pata Küte Magazin’de bile bu reklamlardan söz ederek bir çok firmanın reklamını ücretsiz yayınlıyoruz örneğin.

Gerilla Pazarlama Reklamları Sopranos

Ünlü Mafya dizisi Sopranos’un etkili tanıtımı


Gerilla Pazarlama dendiğine en çok akla gelen örneklerden biri Coca Cola’nın 96 yılında Venezuella ‘da Pepsi’ye karşı giriştiği eylem olsa gerek. Firma Pepsi distribütörünü kendi tarafına çekerek bir gecede ülkedeki tüm Pepsi reklamları yerine kendi Coca Cola afiş ve reklamlarını koyuyor ve karşılığında Pepsi dağıtımcısına tüm tazminatları ödeyebileceği miktarda bir çek yazıyor. Coca Cola böylece bir gecede pazarın %90’dan fazlasını ele geçiriyor.

Gerilla Pazarlama Reklamları 3m Kırılmaz Cam


3M firmasının kırılmaz camlarını tanıtmak için otobüs duraklarına uyguladığı içi para dolu cam bloklar

Ülkemizde de Turkcell, Avea gibi cep telefonu firmaları , içecek reklamları ve otomobil firmalarınca Guerilla Marketing yöntemleri sık sık kullanılıyor.

Gerilla Pazarlama Reklamları Saat

Akılda kalıcı bir saat reklamı üstelik saatleri oracıkta deneyebiliyorsunuz


Gerilla Pazarlama Reklamları Fedex

FedEx’in hızlı teslimatına gönderme yaptığı reklamı


Gerilla Pazarlama Reklamları Elektrik Süpürgesi

Bir elektrik süpürgesi için oldukça çarpıcı


Gerilla Pazarlama Reklamları Zayıflama

Bir fitness firması otobüs duraklarındaki banklara oturduğunuzda kilonuzu tabelada gösteren etkili bir yöntem kullanıyor


Gerilla Pazarlama Reklamları


Daha fazla reklam örneği için “Gerilla Pazarlama fotoğraf galerisi” bildirimine göz atabilirsiniz.

Gerilla Pazarlama Reklamları

Guerilla Marketing Fotoğraf Galerisi için resme tıklayın

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir