Geçen yılın en çok konuşulan amatör videoları

 Geçen yılın en çok konuşulan amatör videoları
Okunuyor Geçen yılın en çok konuşulan amatör videoları
Son güncelleme


Geçen yıl en çok konuşulan ve muhabbetlere kaynak olan 10 amatör videoyu sıraladık. Sadece doğal ve montaj yapılmamış videolara yer verdiğimiz listeyi, subjektif bir bakışla sıraladık ama herkesin bir popisi vardır, herkesin değişimlikleri farklıdır diyerek asıl sıralamayı sizlere bıraktık. İşte 2010 yılında en çok güldüğümüz ve en tuhaf amatör videolar:

1- Al kırdın kırdın

Doğallıyla ve herkesin kendi yaşantısından veya çevresinden hatırlayacağı anne tripleri ile bu video listemizin en tepesine yükseldi. Annesinin tabiriyle “salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya” olarak da anılan bu video geçen sene çok konuşuldu. Çocuğun annesini bir fotoğraf karesi veya video çekmek için çağırmasının ardından, anneden biraz sert tepki alması fakat “gırdın gırdın” sözlerinden sonra annenin web kamerasını kırdığını düşünerek üzülmesi ve en önemlisi çocuğun kameraya verdiği en afili pozlar videoyu ilginç kılıyor.

2- Herkesin bir popisi vardır

Sanırız ki popüler kültür daha iyi anlatılamazdı. “Herkesin değişimlikleri farklıdır, herkesin bir popisi vardır.” Röportaj yapılan arkadaşın popüler kelimesini “popiler” olarak bildiği ve popi kelimesinin çoğulu olduğunu düşündüğü tahmin ediliyor ya da kelime hobi kelimesine benzerliği ile şaşırtıyor. Yine de “popi” kelimesi bu sevimli tınısıyla ağızlara pelesenk olmaya aday.

3- Çok da iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı?

Ankara’da Press TV kanalınca çekilen bu türban hakkındaki röportaj videosunda kahramanımız kamerayı görünce dayanamıyor ve direk olaya müdahil oluyor. Fakat anlıyoruz ki kendisinin kafası epey karışık ve kendini ifade etmekte bazı sorunlar yaşıyor. Yine de çok da iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı?

4- Beyin bedava
Ali Kemal Önder adlı vatandaşın KPSS sınavı sonrası bir televizyon muhabirine verdiği röportaj ve kendine olan güveni gençlere örnek oldu. “Beyin bedava, niye hamallık yapayım.”

5- Mala bağlayan gomşu teyze
“Dedeye sahip çıkalım, gomşumuz oluyoo” demecinden sonra neden gülme krizine girdiği bilinmeyen deeze geçen yıl çok güldürdü.

6- Kalk soğan hazırla
Büyük umutlarla içli içli şarkı söyleyen kızımızın hayalleri bir cümleyle suya düşmüştü. “Kalk kız soğan hazırla”

7- Artist ne arar la bazarda
Ordu Oto pazarındaki kasketli abinin, ORT muhabirinin sorduğu “artış var mı?” sorusunu artist var mı olarak algılaması sonrası girdiği garip muhabbet. Artist mi? artist ne arar la bazarda?

8- Mario Bros oynayan çocuk
Super mario oynarken sinir krizi geçiren küçük kızın bu videosu ebeveynlerinin bu vahim olayı kameraya çekip internete koyması nedeni ile de çok tartışıldı. Yine de çocuk biraz fazla hırslı ve sinirli olsa da şirin bir çocuk ve herkes küçükken oyun oynarken kendinden geçmiştir diye düşünüyoruz. Sadece oyunlar değişmniş, çağ değişmiş. Hem ne diyelim apmıştı, apacaktı, yabmışşştı.

9- Çarpım tablosu olayını yanlış anlayan öğrenci

Öğretmeninin bizzat çekmiş olduğu bu video bizzat öğretmenin kendi yeteneksizliğini göstermek açısından çok çarpıcıydı ve geçen yıl çok konuşuldu. Öğrencimiz, anlıyoruz ki çarpım tablosu olayını yanlış anlamış ve sadece bir takım sayıları ard arda sıralaması gerektiğini düşünüyor.

10- Kamera karşısında takımları karıştıran adam

Kamera karşısında yaşadığı heyecanla takımları karıştıran adam, muhabirin ard arda gelen soruları karşısında kilitleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın