Hello Kitty

 Hello Kitty
Okunuyor Hello Kitty
Son güncelleme


Yuko Shimizu tarafından ilk olarak 1974 yılında Sanrio için tasarlanan kurgu karakter Hello Kitty ya da resmi adıyla Kitty White bugün popüler kültürün önemli ikonlarından biri. Çocukları hedef alan Hello Kitty bugün Lady Gaga ve Cameron Diaz’ın da arasında bulunuduğu yetişkinlerin ilgi odağı.

Hello Kitty hakkında bilmek istediklerinizi araştırdık:

Hello Kitty markası tüm dünyada yapılan anlaşmalarla yıllık 500 milyar $’a yaklaşan geliriyle büyük bir ekonomi. 1974 yılında Japonya’da doğduktan sonra 1976 yılında Amerika’ya ulaşan Hello Kitty, kırmızı bir fon önünde beyaz bir kedi olarak varoldu.

Hello Kitty

Hello Kitty


Miss Yonekubo adlı bir tasarımcı tarafından geliştirilmesi görevi verilse de Yonekubo görevinde başarılı olamadı. 1980 yılında görevi devralan Yuko Yamaguchi, Hello Kitty’i bugünkü haline getirerek tüm dünyada popülerleşmesine yardımcı oldu. Gelecek aylarda koltuğunu Miyuki Okumura’ya devredecek olan Yamaguchi, hala tasarım ekibinin başında görev yapıyor.
Hello Kitty, bugün iç çamaşırından otomobile, gitardan uçağa kadar bir çok yerde karşımıza çıkıyor.

Hello Kitty

Hello Kitty Smart


Hello Kitty’nin kökleri ise Maneki Neko yani şanslı kedi anlamına gelen, sahibine şans getirdiğine inanılan Japon heykeline kadar uzanıyor.
Mimmy adında bir ikizi olan Hello Kitty’nin bir ağzı yok. 1 kasım doğumlu olan Hello Kitty, 5 elma ağırlığında ve 3 elma boyunda olarak tanımlanıyor.

Hello Kitty

Hello Kitty ve Katy Perry


Ağzı olmadığı için sahibinin ruh haline uyum sağlıyor. Sahibiyle gülen, sahibiyle şaşıran Hello Kitty, müzik dinlemekten, kitap okumaktan, kurabiye yemekten hoşlanıyor. En sevdiği tatlı ise annesinin yaptığı elmalı pay olan Hello Kitty, Charmmy Kitty adında bir de kediye sahip. Londra’da annesi Mary, babası George, büyükanne, büyükbabası ve ikiz kardeşi Mimmy ile birlikte yaşıyorlar. Hello Kitty’nin hayranları tarafından sevilmeyen Daniel adında bir de erkek arkadaşı var.
Hello Kitty ve arkadaşları:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın