İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları
 İnternetten Para Kazanma Yolları
Okunuyor İnternetten Para Kazanma Yolları
Son güncelleme

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternet yaşamımıza girdiği andan beri para kazanma yolları da değişmeye, dijitalleşmeye başladı. Kendi yaşamımızı internete sığdırdığımız bu yarıyıllarda artık ‘para’nın da döndüğü yer internet oldu. Biz de sizler için internetten para kazanma yolları nı araştırdık.

Bu yazıda bahsedeceğimiz para kazanma yolları sizler için pek inandırıcı olmasa da bu usuller ile para kazanan binlerce insan bulunuyor. Bugün teknolojinin ve öbür hayat şartlarının büyümesiyle beraber yeni iş modelleriyle tanıştık. Bugünün olanaklarının farkındaysanız ve teşebbüsçü bir ruhunuz varsa internetten para kazanmak için bir hayli bireyin usuna gelmeyen yollar olduğunu göreceksiniz. Günümüzde internet gibi büyük bir kaynak varken hem bilgi hem de para kazanma anlamında, kendinizi basitçe geliştirebilirsiniz. İnternet dünyasında binlerce internetten para kazanma yolundan bahsediliyor. Hepsi ya kitap, eğitim seti satmak, anket doldurmak, arabulucu olmak gibi tamamen yanıltıcı ve içi boş usuller. Bizim burada bahsedeceğimiz para kazanma yolları tamamen sizi geliştirmeye, başka bir deyişle hakikat bir iş, büyük bir emek isteyen ama olağanüstü hasılat sağlayan işlerdir.

Yaşınız, eğitiminiz, cinsiyetiniz ne olursa olsun teşebbüsçü olan herkese uygun internetten para kazanma yolları;


1. Affiliate Marketing Satış Ortaklığı ile Para Kazanmak 

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları arasında benim için en popüler olanı Affiliate Marketing başka bir deyişle Satış ortaklığı usulü… Bir Hayli mahsul satış işletmesi, kendi mahsullerini daha fazla alıcıya satmak için satış ortaklığı usulünü sıklıkla uyguluyor. Peki, Affiliate Marketing’in sistemi nasıl? İşleyiş hakkında bilgi sahibi olmayanlar için azıcık ayrıntı verelim…

A işletmesi bir mahsulün satışına başladı ve sizde bu mahsulün satışında siteniz üzerinden vasıtayı oldunuz. İşletme, ona alıcı ve para kazandırdığınız için size de bir nevi mahsulden kurul veriyor. Bu oranlarda hiç azımsanacak oranlar değil. En düşüğü vasati %20 etrafında… Misalin, 200 TL’lik bir mahsulün satışında 20 TL kazanırsınız.  Affiliate Admitad Marketing ile para kazanma hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için;

Admitad Affiliate ile İnternetten Para Kazanma Tüyoları içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

Her şey tamam, içeriklerimiz şirketler için uygun ancak “ Affiliate linklerini nasıl bulacağız?” diye sorarsanız, onunda yanıtı çok kolay. Bunun için ilk olarak satış ortaklığı yapan işletmenin affiliate sayfasına giriyorsunuz ve müracaat yapıyorsunuz. Müracaat Etiniz kabul edilirse size bir referans linki veriliyor. Bu linki sitenizde sunduğunuz içerikteki mahsule yerleştirip, kullanıcıyı işletmenin sitesine yönlendiriyorsunuz ve böylece satış harekâtına bir nevi vasıtayı oluyorsunuz.

Affiliate Marketing, hem yazılı içerikte hem de videolu içerikte ayrı ayrı yapılabilmektedir. Yazılı içeriklerinizde belirtilen mahsulle ilgili kısmı affiliate linkini verirken videolu içerikteler ise söyleme kısmında paylaşabilirsiniz.


2. İnternet Sitesi Kurarak

internetten para kazanma yolları

Günümüzde internetten para kazanmak isteyenlerin ilk fırsatta müracaat ettiği usullerden bir tanesi de şahıslara, firmalara ya da gruplara internet sitesi kurmak. Bir Hayli birey işyerinin, bireyinin ya da yaptığı işin tanıtımını yapmak için internet sitesi kurmak istiyor. Özellikle vurgulamak isteriz ki bu alanda da büyük bir sarih var. Bu iş için yazılımcı olmaya da gerek yok. İnternetten yapabileceğiniz ufak bir araştırma sayesinde site kurmak için lüzumlu olan adımları bulabilir ve işe koyulabilirsiniz.

İlk internet sitesini kurduğunuzda yeni alıcıları da kapı açmış olacaksınız. Bir yerden sonra işini iyi pazarlayacak gidişata gelecek ve emin olun çok yüksek paralar kazanacaksınız.


3. Youtube Kanalı Açarak Viral Video Üretmek

internetten para kazanma yolları

Artık günümüzde okumak yerine o mevzuda çekilen videoları izlemeyi seçim ediyoruz. Bunu seçim etmemizin nedeni saha usta kalıcı olması, alaka çekici ve daha süratli bilmemiz. Boş zamanlarımızda bir video paylaşım sitelerini açıp, acayip veya gülünç videolar izleyerek stres atıyoruz.  İşte biz bu biçimde eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmış oluyor. Ne kadar basit iş diye düşünmeyin. Videoları orijinal ve dikkat çekici bir biçimde hazırlamak, kurulumlamak ve alakalı kitlelere eriştirmek, hiç de basit olmayan işlerdir. Ama neticesinde bir Youtube zengini olabilirsiniz.


4. Twitch Yayıncısı Olarak

internetten para kazanma yolları

Son senelerde çok büyük bir kitleye hitap eden Twitch yayınları, internetten süratli para kazanmak isteyenlerin uğrak noktalarından bir tanesi. Özellikle genç kesimin büyük alaka gösterdiği Twitch’deri para kazanmak için tek yapmanız gereken şey, yayıncı hesabı açmak ve burada reyin, analiz vb. videolar sürükleyerek izleyicilerin sizlere yatırım yapmasını sağlamak. Twitch.tv üzerinden yapılan yayınlarda izleyicilerin para yollamasında bir kaide yok. Bazısı yayın güzeline gittiği için para takviyeyi sağlarken bazısı da yolladığı iletinin yayında okunması için gönlünden ne koparsa yolluyor. Twitch yayıncılığında para kazanma yollarından bir tanesi de sitede yer alan Chat kısmı… Bu kısımda yayıncının chat kısmında rastgele bir kısıtlama yaşamak istemeyenler aylık 5$ vererek bu kısıtlamaları da ortadan kaldırıyor. Bakın bin şahsiyet bir şahsa yayın açsanız ve bunlardan 100-200’ü Chat üzerinden kısıtlama istemese aylık ne kadar para kazanıyorsunuz bir hesaplayın bakalım…


internetten para kazanma yolları

Bu usul belki de en basit internetten para kazanma yoludur. Bunun için büyük bir maharet, bir gayret gerektirmez. Bu usul için geç kalmış olabiliriz ama doğru gayelerseniz Instagram’ın yeni fenomeni olabilirsiniz. Herkesin kesinlikle adını dinlediği Danla Biliç ne kadar kısa müddette patlayıverdi. Oysa o da öbür makyaj bloggerlerı gibiydi. Farkı ise orijinalliği oldu. İşte buna eş biçimde sizin de orijinal fikirleriniz varsa Instagram sizin için iyi bir para kazanma yeri olabilir. Ama daha evvel sınanmış şeyleri yaparak parlayabileceğinizi netlikle düşünmeyin.

Instagram’da sıkı takipçiler kazandıktan sonra zati büyük şirketler sizinle reklam mevzusunda sizinle bağlantıya geçecektir. Unutmayın sahte takipçiler, alkış satın almak gibi işlerden uzak durmalısınız Hakikat takipçiler kazanmalısınız. Bu usulle Instagram üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.


6. Blog Açarak

internetten para kazanma yolları

Blog açarak para kazanma usulünü belli dinlemişinizdir. Muhtemelen de çevrenizde zafersiz öykü çoktur. Bu mevzuda yapılan yanlışlar çokça yapılıyor. Blog yazarlığı gerçekten muhakkak bir mevzu üzerine başka bir deyişle sizin uzmanlık veya akıllı olduğunuz mevzu üzerine asıllaşırsa hakikat anlamda galibiyete erişmiş olursunuz.

Misalin yemek yapmayı çok beğeniyorsanız ve mevzuda değişik düşünceleriniz varda bir yemek blog açmak oldukça zaferli bir adım olacaktır.  Hem bu sayede sıkı takipçilerinizi yaratıp, bloğunuzdan daha iyi reklam kazancı kazanacaksınız.


7. Domain Alan İsmi Alıp Satarak

internetten para kazanma yolları

Web siteleri üzerinden para kazanmanın yollarında bir tanesi Domain alan ismi satın alıp satmak. Uzun bir müddettir yapılan bu usulü pek çok birey öğrenmiyor. Domain nedir derseniz şöyle söyleyelim: Misalin neoldu bizim domain ismimiz. com ise uzantımız. Alan ismi satışını yapan işletmelerden daha evvel satışa çıkmamış marka adlarına yatıl ya da bir mevzu hakkında tesirli bir alan ismi alıp, webmaster forumlarından bu alan isimlerini satabilirsiniz. Özellikle bu alan ismine gereksinim dinleyen, yeni işletmeler veya webmasterlar aradıkları alan ismi siz de isi ciddi sayılardan alınabiliyor.


8. Mobil Uygulama Geliştirerek

internetten para kazanma yolları

Elimizden düşmeyen uslu telefonlarımızdan her gün hatta her saat birilerine para kazandırıyoruz. “Nasıl” sualini soruyorsunuz öğreniyoruz ama bu gerçekten çok kolay. Uslu telefonların Store kısımlarından indirdiğimiz her uygulamada uygulamanın yaratıcısı olan şahsa para kazandırmış oluyoruz.

Örnek vermek gerekirse, uygulamadan bir reyin indirdiniz ve oyuna oynamaya başladığınızda karşınıza reklamlar çıktığını göreceksiniz. Bu reklam sizin karşınıza çıktığı andan itibaren karşı taraf reklam kazanmaya başlıyor. Bu reklama tıklamanız ya da oyunu indiren birey rakamına göre kazanılan para da bir o kadar çoğalıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanıcıların zevkine hitap edecek hoş bir mobil bir uygulama geliştirmek.


9. Kendi Sitenizi Kurarak

internetten para kazanma yolları

Bir başka internetten para kazama usulü ise kendi internet sitesinizi kurmak. İnternet sitesi kurmak için artık büyük çapta bir yazılım bilgisine de gerek yok. Rastgele bir kodlama operasyonu olmadan kendinize hoş bir site kurabilirsiniz. Bunun için WordPress gibi siteler sanki bulunmaz bir Hint kumaşı…

Tabi iş yalnızca site kurmakla bitmiyor. Kendi sitenizi kurdunuz ve para kazanmanız gerekiyor. Bunun için de sitenizi içerikle doldurmanız gerekli. İnsanların merak ettiği mevzularda yazdığınız içerikle sitenize kullanıcı sürükleyebilir bu sayede bir hayli şahsa niyetleriniz güzergahında yönlendirebilirsiniz.


10. Google Reklamları ile Para Kazanma

internetten para kazanma yolları

Google reklamları ile para kazanmak Neoldu.com’un para kazandığı usullerden bir tanesi… Google reklamları ile internetten para kazanmak günümüzde şuana kadar girip çıktığınız tam sitelerin kullandığı usullerin başında. Haber siteleri, lügatler, yazı siteleri vs… Usunuza hangi site geliyorsa… Bu sitelerin hepsi Google reklamları yayınlıyor ve bu sayede para kazanıyor. Siz neden bu parada kazanmayasınız?

Yukarıyada anlattığımız usul ile para kazananların nesi var? Sitesi ya da adsense geçimli video kanalı… Eee, bunun için o zaman sizin de bir siteniz olmalı ki Google Adsense üzerinde Google reklamları sayesinde internetten para kazanabilesiniz. Mevzunun ayrıntısına azıcık daha inmek gerekirse, biz sitemizde bir hayli içerik üretiyoruz. Bunlardan bir tanesi de araba modelleri hakkında… Yaptığımız araba modellerine sahip şirketler de Google Adwords ile çok rakamda Google reklamı çıkıyor. Bu reklamı gidip de çiçek sitesine koyacak hali yok. Ne yapıyor Google? o reklamı mahsule en yakın içeriğe koyuyor. Başka Bir Deyişle araba içeriğine. Bu sayede hem reklam görüntülendiğinde hem de reklama tıklandığında site o reklamdan para kazanıyor. İnternetten basit para nasıl kazanılır sualinin yanıtı ne kadar da kolay değil mi?


11. Backlink Satışı Yaparak

internetten para kazanma yolları

Türkiye’de internet üzerinden basit para kazanma usullerinden bir tanesi de Backlink satış usulü…

Öncelikle, Backlink hakkında bilgi sahibi olmayanlar için kısaca bir söyleme yapalım. Backlink: bir siteden başka bir siteye verilen linktir. Backlinkler başka sitelere natürel başka bir deyişle fiyatsız verilirken kimi zaman da para karşılığı verilmektedir. Bir site sahibinin, sizden backlink alması için, backlink verilecek içeriğin Google arama neticelerinden azami sıralamalarda yer alması gerekmektedir. Bu surattan yazdığınız içeriklerin Google’de üst sıralarda olması çok ehemmiyetlidir. Ne kadar çok içeriği Google’de üst sıralarda yer alırsa size o kadar çok backlink gelecektir ve backlink size çok yüksek paralar kazandıracaktır.


12. Yazı Yazarak

internetten para kazanma yolları

İş yerinde ya da konutta İnternetten en basit para kazanma usulleri arasında günümüzde en pratik yollardan bir tanesi de Yazı yazmak. Ben internet sitesi kuramam, bu işleri beceremem ama çok hoş yazı yazarım diyorsanız yeniden de internetten para kazanma olasılığınız oldukça yüksek. İnternet üzerinden yazılarınızı satabilirsiniz. Ama dikkat edin, bu sektörde bir hayli birey ucuz maliyete büyük işler vermek peşinde. Siz siz olun emeğinizi düşük maliyetlere satmayın.

Bu mevzuda sizlere naçiz önerimiz, ufak maliyetlere uzun uğraşlar vermek yerine, kendinizi azıcık geliştirin ve kendi Blog sitenizi kurun. Bu sayede içeriklerinizi müddet hududu olmadan rahatça yazın, Google’de üst sıralara çıkarın, yazı ile parayı kendiniz kazanın.


13. E-Ticaret Sitelerinde Mahsul Satarak

internetten para kazanma yolları

İnternetten satış yaparak para kazanmak hakikatinde başlı başına bir sanattır. Bu sanatınızı konuşturacağınız bir usul ise hakikat yaşamdaki ticaretin sanal dönüştürülmesi. İnternet üzerinden satış yapmak artık hakikat yaşamdaki ticaretten daha ucuz. Kira giderleri, personel giderleri, su, elektrik gibi devasa maliyetleri ortadan kaldırdığını düşününce ne kadar karlı olduğunu hipotez etmişsinizdir. 

Günümüzde dünya üzerinde suratlarca büyük e ticaret marketleri var. Size uygun marketi tanımlayarak aza olup, dilediğiniz mahsulü zahmetsiz bir biçimde satabilirsiniz. Konutunuzda ürettiğiniz rastgele bir mahsul de olabilir, alım satım yapacağınız bir mahsul de. Neler satabileceğinize dair tahliller yaparak internetten para kazanma ismine marketlerde mahsul listeleyebilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.


14. İnternetten Anket Doldurarak

internetten para kazanma yolları

Sanki efsaneler arasında yer alan ve talebeler için internetten para kazanma yolları arasında herkesin kesinlikle dinlediği anket doldurma usulü… Evet! Gerçekten internetten anket doldurarak para kazanmanız muhtemel. Para karşılığında anketler doldurarak vasati 1000 TL kadar fiyatlar kazanabilirsiniz. Maliyet, sizlerin doldurduğu anket rakamı ve anket uzunluğuna göre değişmektedir. Ne kadar çok anket o kadar çok para. Bir Hayli birey ayda minimum fiyattan daha fazla paralar kazanıyor bu sistem sayesinde…


15. İnternetten Tercüme Yaparak

internetten para kazanma yolları

İnternetten parasız para kazanmak için bir çok yolu sizler ile bir araya getirdik ancak bu yol herkes için geçerli değil. İnternetten tercüme yaparak para kazanmak isteyenlerin öncelikle yabancı dil öğrenmesi gerekiyor. Özellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Çince ve Rusca… Bu dilleri öğrenen bireyler internette tercüme bekleyen alıcılar için sanki bulunmaz Hint kumaşı…

İnternetten tercüme yapabileceğinizi düşündünüz ama alıcıları nasıl bulacağınızı düşünüyorsanız hiç meraklanmayın… internetten para karşılığı tercüme sitelerini Google aratıp bulabilir ve buralara aza olarak kendilerinize tercüme için alıcılar bulabilirsiniz.


16. AirBNB Üzerinden Konut – Oda Kiralayarak

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden para kazanmanın tesirli usullerinden bir tanesi de AirBNB üzerinden oda ve konut kiralamak… Bütün olarak değinmek gerekirse, AirBNB, konutunuzu ya da yalnızca bir odayı size öneri veren alıcılara kiralamak. Son senelerde oldukça büyük bir kitleye hitap eden bu uygulama sayesinde Otel ve konaklama sektörü sanki evrim geçirdi diyebiliriz.

AirBNB üzerinde hesap açıp odanız ya da konutunuz için bir maliyet tanımlamadan evvel mevzumuzu seçerek konutlara bakın ve vasati maliyetler hakkında bilgi sahibi olun. Sonrasında ise sizde odanız için AirBNB hesabından bir maliyet tanımlayın ve davetlilerinize hoş bir hizmet verin.

Burada en çok dikkat faktörüz gereken nokta, gelen davetlilerin sunduğunuz konut ya da konuttan hoşnut kalması. Emin olun, sizin hakkınızda uygulama üzerinden her alıcı pozitif negatif yorumlarda bulunacaktır. Şayet ne kadar çok pozitif yorum alırsanız o kadar çok alıcı kazanırsınız. Alıcılarınız çok olacağı için öbür satıcılara göre daha yüksek maliyetler belirleyebilirsiniz.


17. Reyin Skin Alım – Satım Yaparak

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma usulleri arasında reyin oynayarak para kazanmak ister misiniz? Gerçekten böyle bir şey var. Online oyunlar üzerinden oldukça yüklü ölçüler kazanabilirsiniz. Öncelikle “Skin” ne demek buna yanıt verelim. Skin, reyin içerisinde silah, giyim, elbise vb. şeylere verilen ad. Bunların hepsi reyin içerisinde görselliğe katkı sağlıyor, silahın ya da ekipmanın büyümesinde bir tesiri yok. Şimdi diyebilirsiniz ki; “Madem silahı ya da ekipmanı kuvvetlendirmiyor” halk neden buna para veriyor?”  Veriyor işte… İlk başta anlamsız geliyor ama sırf görselden dolayı alınan bu skinler sanki yeni bir ticaret sistemini ortaya çıkarıyor.

Örnek vermek gerekirse Steam üzerinden indirilen ve oynanan CS GO, PUBG, Call Of Duty vb. oyunlar, Skin alışverişinin en çok seçim edilen oyunları arasında. Steam Market kısmında mahsullerinizi sergileyebilir, buralardan çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Henüz 13-14 yaşındaki çocukların yalnızca reyin skini satarak internetten ne kadar para kazandıklarını hayal dahi edemezsiniz.


18. İnternetten Bilgi Müsabakası Oyunu Oynayarak

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden bilgi müsabakasına katılarak hakikat paralar kazanabilirsiniz desek ne dersiniz? Özellikle ülkemizde son senelerde mobil uygulamalar üzerinden bilgi müsabakaları tertip ediliyor ve her gün tertip edilen müsabakalarda toplam 10 Bin TL’ye yakın mükâfatlar dağıtılıyor. Burada büyük paralar kazanmak için son suali öğrenen birey rakamının az olması gerekir. Son suali öğrenen birey rakamı ne kadarsa, 10 Bin TL o rakama bölünüyor.

Bu stil müsabakaları Hadi Uygulaması ve Oyna Kazan Uygulaması tertip etmektedir. Uslu telefonunuzdan bu uygulamaları indirerek sizler de internetten günlük para kazanma talihini elde edebilirsiniz.


19. Sosyal Medya Fenomeni Olmak

internetten para kazanma yolları

Twitter, Facebook ve Instagram’da bir hayli sosyal medya fenomeni yer almaktadır. Yurtdışında influencer olarak adlandırılan bu bireyler büyük kitlelere hitap ettikleri için, sponsorlu reklamlar ve paylaşımlar için oldukça ciddi paralar kazanabiliyor. Burada ehemmiyetli olan kısım, sosyal medyada insanların alakasını ve dikkatini sürükleyecek paylaşımlarda yapıp bir kitle oluşturmak. Sonrasında zati reklam verenler size erişecek ve büyük paralar kazanabileceksiniz.


20. UDEMY – Ders Videoları Sürükleyerek

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanmak için uygulanan usullerden bir tanesi de ders anlatım videoları sürüklemek ve bu videoları UDEMY sayfası üzerinden fiyatlı olarak yayınlamak… Egemen olduğunuz mevzular ve dersler üzerinden hoş ve anlaşılır bir dille çekilen videoların, sistem üzerinde alaka görmemesinin olanak yok. Ders videosunu çekin, UDEMY üzerinden fiyatını tanımlayarak yükleyin ve o dersi izlemek isteyenlerin satın almasını bekleyin.


21. Online Marketlerden Hepsiburada, N11, Letgo, Sahibinden, Gittigidiyor Mahsul Alıp Satarak

internetten para kazanma yolları

Akınıza gelebilecek her türlü mahsulü bir araya getiren onlarca online market yer almaktadır. Bu sektörde en büyükler arasında yer alan marketlerden yapılacak mahsul satımı sizlerin internetten para kazanmak için kullanacağınız en çok seçim edilen usullerin başında gelecektir.

Bu sitelerden mahsul satımı yapmadan evvel çok ayrıntılı araştırmalar yapmanız gerekir. Yurt dışında satılan mahsullerin maliyeti ile ülkemizde satılan aynı mahsuller arasında bazen dağlar kadar fark oluyor. Sizler bu mahsulleri yurt dışı kaynaklı sitelerden ucuza alıp, ülkemizde satış yapılan sitelerdeki maliyetlerin azıcık daha altında satarak oldukça yüksek paralar kazanabilir ve kendinize değişmez alıcılar katabilirsiniz.


22. Sesli Elektronik Kitap Hazırlayarak

internetten para kazanma yolları

Dünya genelinde oldukça fazla kullanılan Sesli ve elektronik kitap, internetten para kazanma usulleri arasında tesirli bir usul. Marifetiniz varsa rastgele bir mevzuda hoş bir kitap yazıp bunu elektronik sisteme yükleyerek internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bunun yanı gizeme sesli kitaplarda yayınlayabilir ve yeni bir kazanç usulü oluşturabilirsiniz. Bir kitap yazdınız ve bu kitabı sesli olarak okurlarınıza sunmak istediniz. Artık tek yapmanız gereken, hoş bir Türkçe ile internet sitesine yüklemek. Google üzerinde ufak bir araştırma yaparak, e kitap ve sesli kitap için en uygun siteleri bulabilirsiniz.


23. Amazon Mechanical Turk Sisteminde Sual Cevaplayarak

internetten para kazanma yolları

Ülkemizde kısa ismiyle öğrenilen MTurk, şirketlerin bir hayli işini sanal olarak reelleştirdiği büyük bir pazar. İçerik teftişi, ankete katılmak, sual yanıtlamak gibi operasyonların yer aldığı sitede bilgisayarın gücünün yetmediği suallere yanıtlar vererek paralar kazanabilirsiniz. Bir Hayliniz bilgisayarın başka bir deyişle sistemin yanıtlayamadığı suali biz nasıl yanıtlayalım diyebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, kullanıcı size mahsul resmi sundu ve hangisinin iyi olduğunu bilmek istiyor. Bilgisayar mekanizması bunu yanıtlayamaz… Burada da devreye siz giriyorsunuz. Burada tek ehemmiyetli mevzu, size sunulan mevzu hakkında yanıtlar verebilir misiniz veremez misiniz?

Her biten misyon sonrasında paranız Amazon hesabınıza uyur ve dilediğiniz zaman bu parayı basitçe çekebilirsiniz.


24. Sosyal Medya İdareyicisi Olarak

internetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları arasında, üst kısımda sosyal medya fenomeni olmaktan bahsettik. Bu işin ekmeği hala yeniyor ancak daha öncekisi kadar değil. Bunun en ehemmiyetli nedeni ise artık herkesin bu işe yönelmesi. Örnek; daha öncekinden 100 birey bu işe girerken, şimdi ise 1000 birey giriyor.

Şayet bu alanda ilerleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bir başka usul de mevcut. Kendi sayfanızın dışında başka şahısların ya da şirketlerin sosyal medya hesaplarına idareyebilirsiniz. Bu sayede yapılan işe göre internetten büyük hasılatlar elde edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken mahallî şirketlere gitmek ve sosyal medyanın eforu ile onların nasıl reklamının yapılacağını gösterip, artılarından bahsetmek. Şayet şirketi ikna eder ve sosyal medya idaresini ele alırsanız gelsin o zaman paralar… Tek bir şirkete de bağlı kalmanıza gerek yok. Yönet edebilecek kadar şirketle uyuşabilir ve bu sektörde hipotez etmeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.


25. Podcast Blog Açmak

internetten para kazanma yolları

Podcast mevzusunda muhtemelen az da olsa bilgi sahibisinizdir. Podcast, genel olarak ses kaydından veya görüntüden de oluşan yayınlardır. Bir nevi radyo yayınları gibi. Dilediğiniz kitabın sesli kaydını, müzik ve bilgi içerikli gibi her türlü yayını içinde bulundurabilirsiniz. Bu yayınları indirmeniz gerek yok zira bunlar anlık olarak beslenen yayınlarıdır.

O halde podcast ile nasıl para kazanılır? Şöyle bahsedelim. Kendi podcast yayınınızı oluşturabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Bir Videobloger gibi aynı anlamdır. Ne mevzuda yayın yapacaksanız bunu anlatırsınız, dinleyicileriniz ve takipçileriniz yükseldikçe reklam alarak bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Podcast’te yazmak yerine anlatarak yayın yaparsınız ve dinleyici kitleniz çoğaldıkça kazancınızı da arttırırsınız.


26. Stok Resimcilik Yapmak

internetten para kazanma yolları

Daha evvel resim sürükleyerek para kazanıldığını bir yerlerden belli duymuşsunuzdur. Sürüklediğiniz resimleri stok resim satan sitelere yükleyerek satın alınması karşılığında para kazanıldığını öğreniyor muydunuz? Stok resimcilik olarak adlandırılan bu iş, Jon Oringer tarafından yapılmıştır. 2003 yılında başlayan stok resimcilik, günümüzde çok kullanılan bir para kazanma usulüdür. Bir Hayli stok resimcilik sitesi bulunuyor ve buralarda sürüklediğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz. Hem aracılık yapan site hem de fotoğrafın sahibi para kazanıyor. Yalnızca resimcilik yapmanıza gerek yok ayrıca , çizim, grafik tasarım gibi mevzularda marifetiniz varsa bu biçimde para kazanabilirsiniz.


27. Maharetlerinizi Satın

internetten para kazanma yolları

İnternet üzerinden maharetlerinizi satabileceğiniz bir hayli pazarlama platformu bulunuyor. Bunların en çok öğrenilen misalleri ise Fiverr, SadeceOn ve Bionluk gibi platformlar. Bu sitelere göz atarsanız bir hayli bireyin değişik kabiliyetlerini pazarladığını göreceksiniz.

Bu stil siteler üzerinden logo, afiş ve infografik tasarımlarınızı satabilirsiniz. Bunlara ek olarak video kurgu işlerinizde satabilirsiniz. Bunları tanımlayacağınız fiyatlar karşılığında yaparsınız oldukça iyi kazançlar kazanabilirsiniz. Bakmanızda bir fayda var!

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın