Kaldırım Picasso’su Julian Beever

 Kaldırım Picasso’su Julian Beever
Okunuyor Kaldırım Picasso’su Julian Beever
Son güncelleme


Dünyanın en ünlü sokak sanatçılarından biri olan İngiliz ressam Julian Beever, kaldırımlara çizdiği üç boyutlu resimler ile büyük ilgi görüyor. Beever’ın dünyanın önde gelen kentlerinde sadece tebeşir kullanarak gerçekleştirdiği çizimler, internet üzerinden milyonlarca kişi tarafından paylaşılıyor. Sanatçının Kaldırımlara çizdiği Anamorphic illüzyonları, özel bir bakış açısından görüldüğünde insana gerçek hissi veriyor. Sanatçı İngiltere, Fransa, Almanya, ABD, Avustralya ve Belçika’da kaldırımlar üzerinde yaptığı çalışmalarıyla epeyce ün kazanmış.

İlk kez bir otomobil markası için Türkiye’ye gelecek olan Beever, İstanbul ve insanlarının kendisine ilham verdiğini, etkinlikte İstanbul’dan temalar kullanacağını söylüyor.

Julian Beever

Julian Beever

Kaldırım Picasso’su lakaplı Julian Beever, Volkswagen Ticari Araç’ın yeni pick-up modelini çizmek için İstanbul’a geliyor!
Julian Beever, 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında Volkswagen Ticari Araç’ın yeni pick-up modeli Amarok’un tanıtımı için İstanbul Nişantaşı’nda 3 boyutlu dev bir çalışma gerçekleştirecek. Beever’ın 4 gün sürecek çalışması halka açık olacak ve İstanbullular bu ilginç resmin tüm yapım aşamasını izleyebilecek. Julian Beever’ın çizimi aşama aşama Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşılacak. http://www.facebook.com/vwticariarac
Etkinlik yeri ve tarihi; Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, 31 Mayıs Salı (Başlangıç)- 4 Haziran Cumartesi (Bitiş)

Sanatçının nasıl çalıştığını bu videodan izleyebilirsiniz.

 

Julian Beever'ın kaldırım sanatı

Julian Beever

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

 

Julian Beever

Sanatçının daha fazla çalışmasını görmek isterseniz.
http://www.julianbeever.net/

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın