Ortodonti Kliniği Şişli

 Ortodonti Kliniği Şişli
Okunuyor Ortodonti Kliniği Şişli
Son güncelleme

Ortodonti Kliniği Şişli

Konumuza öncelikle ortodonti kelimesinin anlamı ile başlayalım. Ortodonti diş, çene ve yüzde yer alan düzensizliklerin belirlenmesi ve tedavisinde kullanılan bilim dalına verilen isimdir. Ağız ve diş yapısındaki bozuklukların tedavi edilmesi, düzeltilmesi ve estetik açıdan güzel bir görünüm elde edilmesi için ortodontiden faydalanmakta yarar var. Dişlerde oluşan bozuklukların tedavi edilmesi denildiğinde akıllara gelen ilk yöntem diş teli tedavisidir. Düzgün bir diş yapısına ve estetik bir gülüşe sahip olmak, insanlarla iletişime geçerken ilk izlenim için oldukça önemlidir. Peki bu diş yapısındaki bozuklukların sebepleri nelerdir?

  • Çarpmaya bağlı bozukluklar
  • Uzun süreli emzik kullanımı
  • Genetik sebepler
  • Uyku esnasında dişlerin gıcırdatılması
  • Çeşitli diş eti problemleri

Bunlar ve bunlar gibi birçok sebepten dolayı dişlerinizde bozulmalar meydana gelebilir.

İmplant Tedavisi

Peki bu bozulmalar ne zaman tedavi edilmeli? Erken yaşta tedavi çok önemli olsa da hastanın vücut yapısına göre 25 yaşlarına kadar uygulanabiliyor. Tedavi süresi ise 18 ay ile yine hastanın vücut yapısına bağlı olarak 36 aya kadar çıkabilmektedir. Ortodonti tedavisi uzmanları 0-12 yaşları arasında bu tedavinin uygulanmasının küçük yaştaki çocukların gelişimlerinin engellenmemesi adına çok daha yararlı olacağını belirtiyorlar.

Diş yapısındaki bozukluğun tedavisinde diş telinden farklı tedavi yöntemleri de bulunuyor. Örneğin şeffaf braketler. Bu tedavi daha çok metal braketlerin görünümünden rahatsız olan hastalar için kullanılan bir yöntemdir. Hastanın diş rengine uyumlu oluşturulan porselen braketler kullanılmaktadır. Böylece çevrenizdeki insanlar farkına bile varmadan tedavinizi olabilirsiniz. Genellikle yetişkin hastalar tarafından tercih edilen bir tedavi türü olmakla birlikte elbette metal braket tedavisine göre biraz daha uzun sürmektedir.

Sponsorlu içeriktir.

               

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın