Rock’n Coke 2011

 Rock’n Coke 2011
Okunuyor Rock’n Coke 2011
Son güncelleme


16 ve 17 Temmuz 2011 tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda müzikseverlerle buluşacak Rock’n Coke festivalinin bu seneki sahnesinde Limp Bizkit, Motörhead, Travis, Moby, Paolo Nutini, Skunk Anansie ve Mogwai gibi dünya isimlerinin yanı sıra bir çok yerli sanatçı ve grup yer alıyor. Türkiye’nin en büyük açık hava etkinliklerinden biri olan Rock’n Coke aynı zamanda eğlenceli etkinlik alanı aktiviteleri, yenilikleri ve 10.000 kişi kapasiteli kamp alanıyla bu yaz müzikseverler için unutulmaz bir festival deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Bu sene düzenlenen Rock’n Coke festival programını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlki 2003 yılında Çatalca’daki İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda düzenlenen, Rock’n Coke festivali Coca Cola’nın sponsorluğunda hayat buluyor. Bu sene yine Hezarfen Havaalanı’nda. 16 – 17 Temmuz 2011 tarihlerinde, yedincisi düzenlenecek olan Rock’n Coke, Coca-Cola tarafından Pozitif organizasyonu ile düzenleniyor.

Rock’n Coke’un avantajlı biletleri 1 Nisan itibariyle Biletix üzerinden satışa çıktı. Bu sene, ilk defa öğrenciler için yapılan ekstra indirimle, Rock’n Coke’un iki günlük avantajlı biletleri 70 TL’lik bedelle satılıyor.

Yourope – Avrupa Festivaller Birliği üyesi olan Rock’n Coke sahnesi şimdiye kadar çeşitli ülkelerden 101 yabancı, 98 yerli grup olmak üzere toplam 550’den fazla müzisyeni ağırladı. 8 yılda yaklaşık 250 binden fazla izleyiciye ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük açık hava etkinliği Rock’n Coke’ta bugüne kadar; The Cure, Korn, Linkin Park, Muse, 50 Cent, Pet Shop Boys, The Prodigy, Iggy Pop, Placebo, Simple Minds, Suede, Nine Inch Nails, Kaiser Chiefs, Jane’s Addiction, Santigold, Juliette and the New Romantiques, The Rasmus, Offspring, The Smashing Pumpkins, Chris Cornell, Franz Ferdinand ve Manic Street Preachers gibi büyük isimler sahne aldı.

16 TEMMUZ CUMARTESİ
Ana Sahne
Limp Bizkit
Motörhead
The Kooks
Duman
2manydjs
Kurban
Çilekeş

Vodafone FreeZone Sahnesi
Aloe Blacc
Curry & Coco
Acid Washed
Melis Danişmend
Fuchs & Cervus
Soaked
Golem
DJ Sarıyılan (Sezyum)
Grup Ses Beats
Hemi Behmoaras

Coca-Cola Zero Sahnesi
Dum Dum Girls
Electrelane
Esben and the Witch
Deja-Vu
Dengesiz Herifler
She Past Away
Hakan Tamar

17 TEMMUZ PAZAR
Ana Sahne
Travis
Moby
Paolo Nutini
Skunk Anansie
Athena
Friendly Fires
Gripin

Vodafone FreeZone Sahnesi
Thievery Corporation
Beach House
İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions
Tunng
FM Belfast
Gaslamp Killer
Mabbas & Style-ist
Club Bangkok
Dancing Birds Feel The Beat

Coca-Cola Zero Sahnesi
Mogwai
The Black Lips
The Qemists
Chapel Club
On Your Horizon
Post
To Mexico With Love
Kül
Social Inclusion Band

15 Temmuz Cuma
(Kamp alanına giriş yapanlar için açıktır)
Şehir Sahnesi
Radyo Babylon Soundsystem
(Mabbas, Simbo)

16 Temmuz Cumartesi
Şehir Sahnesi
Kung Fu
Kanca
RockA
Çapıt
Falsetto
Radyo Babylon Soundsystem – fasitdaire

17 Temmuz Pazar
Şehir Sahnesi
Suitcase
Pijama
The Wingmen
Yeni harman
Neverband
Blue Motion

Rock and Coke festivalinde bu yıl yer alan sanatçı ve gruplar hakkında kısa kısa;

Limp Bizkit: Amerikalı ünlü metal ve rapcore grubu Limp Bizkit’in kadrosu vokalde Fred Durst, gitarda Wes Borland, basta Sam Rivers, davulda John Otto ve DJ Lethal’dan oluşuyor. 1995 yılında Florida’da temelleri atılan Limp Bizkit, 1997’de ilk albümleri “Three Dollar Bill, Yall$”’u yayınladı. Stüdyo Albümleri; Three Dollar Bill, Yall$ (1997), Significant Other (1999), Chocolate Starfish And The Hotdog Flavored Water (2000), Results May Vary (2003), The Unquestionable Truth (Part 1) (2005), Gold Cobra (2011). Grup 3 Grammy ödüllü.

Motörhead: Grubun basçısı Lemmy tarafından Phil “Philthy Animal” Taylor’lı ilk kadrosuyla 1975 senesinde kurulan Motörhead, İngiliz Heavy Metal akımının en öncü ve yenilikçi grupları arasında gösterilen, yıllar geçse de yaşlanmayan yaşayan bir efsane. 70’ler ve 80’lerin başında metali özellikle İngiltere’de tekrardan alevlendiren en önemli katalizörlerden biri olan Motörhead çıkış albümü On Parole’u 1979 senesinde yayınladı. Diğer albümleri; Motörhead, On Parole, Overkill, Bomber, Ace of Spades, Iron Fist, Another Perfect Day, Orgasmatron, Rock ‘n’ Roll, 1916, March ör Die, Bastards, Sacrifice, Overnight Sensation, Snake Bite Love, We Are Motörhead, Hammered, Inferno, Kiss of Death, Motörizer, The World Is Yours

Travis: 1990 yılında İskoçya’da, Glasgow’da Francis Healy, Andy Dunlop, Neil Primroe ve Dougie Payne tarafından kurulan Travis, 1997 Good Feeling, 1999 The Man Who, 2001 The Invisible Band, 2003 12 Memories, 2007 The Boy with No Name, 2008 Ode to J. Smith adlı muhteşem albümlerin yaratıcısı.

Moby: İlk kez, 2003 senesi One Love Festivali’nde Türk hayranlarıyla buluşan Moby, bu performanstan tam 8 sene sonra yepyeni albümü “Destroyed”’un tanıtım turnesi kapsamında bu sefer Rock’n Coke ana sahnesinde yer alıyor. Stüdyo albümleri; Moby, Ambient, Everything Is Wrong, Animal Rights, Play (Dünya çapında 10 milyon adet sattı.), 18, Hotel, Last Night, Wait For Me.

Skunk Anansie: 1994 yılında Londra’da kurulan Skunk Anansie, ilk konserlerini, zamanın kült kulübü Splash’te verdiler. Grubun vokalisti Skin, Rock’n’Coke’a daha önce tek başına gelmişti. Punk, dub, reggae, electronica, hip-hop ve dünya müziği gibi birbirinden çok farklı müziklerden etkilendiklerini belirten grup üyeleri, şarkı sözlerinde ırkçılık, konformizim ve diğer sosyal meselelere değiniyor.

www.rockncoke.com

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın