Sivilceye Neden Olan Besinler

Sivilceye Neden Olan Besinler
 Sivilceye Neden Olan Besinler
Okunuyor Sivilceye Neden Olan Besinler
Son güncelleme

Sivilcenin oluşmasında bir hayli etken tesirlidir. Bu etken arasında sivilcenin çıkmasında en tesirli olanlarda bir tanesi de harcanan gıda ve meşrubatlardır… Yüzdeki sivilcelerin çıkma sebepleri arasında hormonsal başkalaşımlar tesirli olsa da yediğimiz içtiğimiz bazı yağ yapıcı ve hasarlı besinler, suratımızda tahriş seviyesine gelecek kadar tesirli olan kırmızı uçlu büyük ve sivri sivilceleri alana getirir. Peki, yediğimiz hangi besinler sivilce yapar? Cola ve fastfood stili gıdalardan hangileri sivilcenin oluşmasında tesirlidir? Sivilce Nasıl Geçer? içeriğimizi araştırarak natürel çözüm usulleri hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

sivilce.gif

İşte, yerken üzerinde düşünmemiz gereken ve bedende sivilce çıkaran yiyeceklerden en ehemmiyetlileri…


1. Acı Baharatlı Gıdalar

Kırmızıbiber, domates mahsulleri ve baharatlı gıdaları çok kullanmamak gerekiyor. Birebir sivilce yapan gıdalar olmasa da suratımızdaki kan akışını çoğaldırdıklarından kızarıklıklara yol açabiliyorlar.

aci-baharat.jpg


2. Şekerli Gıdalar

Çikolata ve onun gibi besinler, bağışıklık sistemimizi makûs istikamette tesirler, eforsuzlaştırır. Bağışıklık sistemimiz de eforsuzlaşınca sivilce yaradılış oranı çoğalır. İşlenmiş şekerler ise kan şekerini değiştirdiğinden sivilcelere neden olur. Bu surattan şekerli yiyecekleri de çok fazla tüketmemeliyiz.

samsa-tatlisi.jpg

3. Süt ve Süt Mahsulleri

Süt ve süt mahsullerinin yaşamımızdaki ehemmiyeti çok büyüktür fakat gereğinden fazla kullanıldığı takdirde kasvet yaratabilmektedir. Sivilce yaradılışına neden olabilmektedir. Ayrıca mahsullerin taze ve temiz olmasına itina göstermeliyiz.

sut-ve-sut-urunleri-001.jpg


4. Asitli ve Şekerli Meşrubatlar

Şekerin bağışıklık sistemini eforsuz kıldığını bunun da sivilceye neden olduğunu öğreniyoruz. Şekerli ve asitli meşrubatlar hem bu doğrultudan hasar vermekte hem de bu meşrubatları içtiğimiz zaman günlük su tüketimimiz eksilmekte. Bu surattan, bu mahsullerin tüketimini yakalayabildiğimiz kadar alt seviyelerde tutmalıyız.

sivilce yapan besinler şeker ve asitli içecekler


5. İşlenmiş Besinler

Beyaz ekmek ve öteki atıştırmalıklar kandaki insülin bedelini balanssızlaştırmakta ve bu da sivilce yaradılışına neden olmaktadır. Sivilcelerimizden kurtulmak istiyorsak fastfood Burger King, Mc Donalds mahsullerinden netlikle uzaklaşmalıyız.

sivilce yapan besinler işlenmiş gıdalar


6. Hazır Meyve Suları

İçtiğimiz an, tatları ne kadar gönlümüzü fethetse de, bu meşrubatlardan da uzak durmalıyız. Konutumuzda natürel yollarla bunalmış meyve sularını içmek var iken, bu stil meşrubatları kullanmamaya itina göstermeliyiz.

sivilce yapan besinler meyve suyu


7. Dondurma

Natürel olarak üretilenler dışındaki öteki dondurmalarda, bolca katkı maddesi bulunduğundan tüketimi asgariye indirilmelidir.

sivilce yapan besinler dondurma


8. Kahvaltılık Gevrekler

Kahvaltı da hoşlanarak harcadığımız gevreklerin hakikatinde sivilce yaptığını öğreniyor muydunuz? Şayet suratınızda sivilce istemiyorsanız. Yavaş yavaş eksiltmenizde fayda var.

kahvaltilik-gevrek.jpg


9. Kızarmış Soğan Halkaları

Bir çok insan soğan halkası yemeye bayılır. Ancak bu sivilce yaptığından çok fazla harcanmaması gerektiğini usunuzdan çıkarmayın. 

sogan-halkalari.jpg

UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler değişik kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, teklif ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve rehabilitasyon kaliteyi taşımamaktadır. Rastgele bir sıhhat meseleyi karşısında kesinlikle hekiminize müracaat etiniz. Unutmayın sıhhat meselelerinde uygulanan rehabilitasyon usulleri fertlerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo değişiklikleri, alerjik güzergahları ve bunlar gibi onlarca değişik gidişata göre farklılık gösterebilir. Sıhhat meselelerinizin rehabilitasyonunda size ancak ve ancak hekiminiz yardımcı olabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın